Galatasaray'ın Bu Akşamki Bayern Münih Maçında Belirleyici Olacak Faktörler

Galatasaray, bu akşam (8 Kasım 2023) TSİ 23:00'da Bayern Münih ile bir kez daha karşılaşıyor. Peki GS'nin bu maçı alması nelere bağlı?
Galatasaray'ın Bu Akşamki Bayern Münih Maçında Belirleyici Olacak Faktörler

man utd deplasman öncesi galatasaray'ın iki dezavantajı, iki de avantajı olduğunu düşünmüştüm. dezavantajlarımızın bu maç için de belirleyici olacağını düşünüyorum.

dezavantaj 1: fizik

bir premier league takımına fizik olarak karşı koymak zordu, eğer bu dezavantajı ortadan kaldırırsak şansımız olabilirdi. man utd'a kopenhag ve molde maçlarındaki gibi ezilmedik, kadro kalitesinde de geri kalmadığımız için bu dezavantajı ortadan kaldırmıştık.

bayern ilk maç herkesin malumu. fizik olarak geri düştüğümüzde fişimizi çekmişlerdi. bu maç fizik olarak kafa tutabilirsek, kadro kalitesi olarak yakalayamasak bile, oyun gücü ile maça ortak olma şansımız artacaktır.

dezavantaj 2: conversion rate

geçen sene 14 maçlık galibiyet serisi yaptığımızda, ilk 11'i gözü kapalı yazar hale gelmiştik. ama bu sene, şu aşamada bundan uzağız. çok efor gerektiren direkt futbol oyunuyoruz ve beraber oynama alışkanlığı henüz oturmamış bu takımın çekilen şut>gole dönüşmesi oranında çok ama çok zayıf bir istatistiğe sahip olmasına neden oluyor (hastalık bu futbol youtube kanalı galatasaray'ın bugüne kadar süper ligde %7.5'ta kaldığını, fenerbahçenin ise %12'nin üzerinde bir yüzdeye sahip olduğunu paylaştı bu hafta).

bir de buna şutla sonuçlanmamış son tercih hatalarını da eklersek, galatasaray'ın oyununun ne kadar verimden uzak olduğunu daha net görürüz.

hücumdaki senkron bozukluğunu ne kadar iyileştirdik, maça ortak olma şansımız o kadar artacaktır.

avantaj: okan hoca’nın hedef maç başarısı

fazla söze gerek yok, geçen senenin başından beri okan hocanın kaybettiği hedef maç iki tane. biri geçen sezon beşiktaş deplasman, diğeri de bayern ilk maç. bu maçta da oyun gücünün herkesi dopamin bombardımanı yaşattığı da malum. burada da iyi bir maç planı olacaktır, bakalım takım ne kadar yansıtabilecek, göreceğiz.

takımım old trafford'da bize harika bir kutlama armağan etmişti, umarım şu ahir ömrümde allianz arena'da da benzer bir deneyim yaşamak kısmet olur.

vurduğumuz gol, yediğimiz ofsayt olsun.