70'li Yıllarda Amerika'da Dehşet Saçan Tecavüzcü Seri Katil: Rodney Alcala

Rodney Alcala, 1977-1979 yılları arasında ABD'de 5 kişiyi öldürdü.
70'li Yıllarda Amerika'da Dehşet Saçan Tecavüzcü Seri Katil: Rodney Alcala

rodney alcala, 1943 doğumlu ve john berger&john burger takma isimlerini kullanıyor cinayetlerini işlemeden önce. babası bunu terk ettikten sonra ailesiyle birlikte los angeles'a yerleşiyor, yani babasız büyüyor. 

zaten seri katiller bizim uzman psikologlar tarafından l koltuğa uzatılıp geçmişlerine inilmeye çalışıldığında geçmiş yaşantısında muhakkak bir aile travması olduğu gerçeğine varıyor, neyse. 

rodney orduya giriyor, yazıcı yapıyorlar bunu, sonrasında ordudan kaçıyor. ordunun psikologları bunun hakkında çalışma yapınca asosyal kişilik bozukluğu teşhisi koyuyorlar. sonrasında üniversiteye giriyor ve üniversite okuduğu dönemlerde 8 yaşındaki bir çocuğa tecavüz suçlaması ile polis denetimine giriyor. zaten bu olaydan kaçmayı başardıktan sonra john berger ismini kullanmaya başlıyor.

cinayetlerine gelecek olursak, 1977'de jill barcomb adlı bir kızı öldürerek ilk cinayetini gerçekleştiriyor. sonrasında;

- 1977, georgia wixted
- 1977, charlotte lamb
- 1977, jill parenteau
- 1977, pamela jean lambson

- 1977, christine ruth thornton (cesedi 1982 yılına kadar bulunamadı ve öldürüldüğünde 6 aylık hamile olduğu otopsi sonucunda belli oldu.)

- 1979, robin samsoe (12 yaşında). bunların yanında yamulmuyorsam 2 cinayetten de şüphelenildi ancak yeterli kanıt bulunamadığından suçu ispat edilemedi.

rodney alcala 1979'da yakalandı, 1980 yılında ölüm cezasına çarptırıldı (bunu duyunca oh diyorsunuz ama durun, bitmedi) 1984 yılında üst mahkeme kararı bozdu. daha sonrasında ölüm cezası aldı (oh) ve 21 temmuz 2021 yılında öldü. son olarak hakkında birkaç enteresan bilgi verdikten sonra yazıyı tamamlamak istiyorum.

- hapse giderken yerlerin kaygan olmasından dolayı kayıt düştü, yaralandı ve bunun için kaliforniya eyaletine dava açtı.

- hapishanedeyken ona istediği şekilde az yağlı yemek sunulmadığı için kaliforniya eyaletine yine dava açtı (yüzsüz p*ç)

- son olarak iddialara göre iq'su 160.