Aaron Gordon'un NBA Smaç Yarışmasındaki Tarihe Geçen Smaçları

Son yılların en zevkli smaç yarışmalarından birini izledik geçtiğimiz günlerde. 2015'in şampiyonu Zach LaVine ile Orlando Magic'in genç yıldızı Aaron Gordon izleyenlere adeta unutamayacakları bir gece yaşattılar. Gecenin şampiyonu her ne kadar Zach de olsa akıllarda kalan smaçlar kesinlikle Aaron'dan geldi.

uzun yıllardır nba all-star hafta sonlarını canlı izleyen, geçmiş yarışmaların videolarını izlemiş, jason richardsonları, vince carterları seyrederek kendinden geçmiş benim gördüğüm en iyi smacı basmış adam. 2. tur 2. smacı nba tarihinin açık ara en iyi smacıdır. evet, jason richardson ve vince carter dahil.

şampiyon olmalıydı. zach lavine bile içine sindiremedi kazanmayı. efsaneydi.

lan içim soğumadı.

vurduğu smacın adı yok lan. 360, bacak arası, bel arkası, değirmen... vurulan her smacın bir adı var, bu adamın 2. smacının adı yok. hayat gibi lan, her şey adaletsiz.

aaron gordon, 3 smacında da hem atletizmini gösterdi, hem de estetik açıdan pik yaptı. daha iyisini yapamazdı ama jüri resmen zach lavine'e vermek istedi yarışmayı. oysa tbl allstar 2008'de james white daha iyilerini hem de serbest atıştan vurmuştu.

olay havada durmaksa, lavine havada yürüdüyse, gordon oturup çay kahve içti. yalnız cidden oturdu herif, cidden oturdu ve çembere kafasını çarpmamak için kafasını eğdi.

velhasıl, sen bizim şampiyonumuzsun kanki, üzülme.