Adolf Hitler İle İlgili Bazı Enteresan Gerçekler

Yahudi karşıtı politikaları ve ırkçı ideolojisiyle, aşağı ırk olarak gördüğü 5.5 milyon insanın ölümüne neden olan Alman devlet adamı Adolf Hitler hakkında az bilinenler.
Adolf Hitler İle İlgili Bazı Enteresan Gerçekler
Fotoğraf: Josef Gierse

- adolf'ün orijinal soyadı hitler değil, schicklgruber'dir. (bkz: fahrettin cüreklibatur)

- tek taşağı vardır. 1. dünya savaşı sırasında yaralandıktan sonra johan jambor adında bir sağlıkçı tarafından bir taşağı alınmış.

- adolf hitler alman değil, avusturyalıdır.

- alman askerlerin seks ihtiyacını gidermeleri için birlikte oldukları fransız fahişelerden kaptıkları frengi hastalığı sonrasında, tüm askerlerin çantalarına şişme bebek koydurtmuştur.

- führer (lider) lakabını almadan önce 2 kere ölümden dönmüştür. ilkinde dört yaşında boğulmak üzereyken bir rahip tarafından kurtarılmış. diğer taşak muhabbetini de ölümden dönmek olarak söylüyorlar.

- vegandır. bi' otopsiye girdikten sonra et yemeyi bıraktığına inanıyorlar.

- kamplara hiç gitmemiş ve kamplar hakkında hiç konuşmamış. 6 milyonu yahudi olmak üzere 11 milyon insanı öldürmüş olsa da, kendini kirletmek istememiş (!) 

- küçük yaşlarında ressam olmak istemiştir. 2 kere viyana güzel sanatlar akademisine başvursa da reddedilmiş. evsiz kaldığı kısa dönemde kendi yaptığı resimleri kartpostal olarak satarak geçinmiş.

- mide ağrılarından şikayetçiymiş kendisi. çok fazla gaz çıkarır ve ağzı çok pis kokarmış.

Adolf Hitler'in ilkokul fotoğrafı

- uykusuzluk hastalığından muzdaripmiş. saat 4-5'e kadar çalışır, saat 9'da tekrar ayağa dikilirmiş. aynı zamanda parkinson hastası olduğu da söyleniyor.

- tatlıyı çok severmiş. günde 1 kiloya yakın çikolata yiyormuş.

- hiç sigara ve alkol kullanmamış. hatta alman milletinin de bunları bırakması için uğraşmış. (bu bana bi yerlerden tanıdık geldi.)

- günde 2 defa kokain kullanmaktaymış. cidden. ama ilaç olarak. sinüslerini ve boğaz yollarını açmak üzere doktoru theodor morell yazmış reçetesini. ayrıca kokainden üretilmiş göz damlası da kullanıyormuş.

- eva braun hitler ile sevgiliyken, adolf'ün ilgisini çekmek için iki kere intihar etmeye kalkışmış.

Eva Braun & Adolf Hitler - Fotoğraf: Bundesarchiv

- 1938 yılında time dergisi tarafından yılın adamı seçilmiş.

edit: mavi kazak sağolsun ekledi;

-üstün alman ırkı düşüncesini nietzsche'yi okuyarak almıştır. nietzsche ırklar arasında farklar olduğunu ortaya sürmüştür, adolf da bunu o zaman en üstün ırk alman ırkıdır diye yorumlamış.

-dünyada gelmiş geçmiş en katı hayvan hakları yasaları hitler döneminde ortaya çıkmıştır. çünkü adolf alman toprağında yaşayan hayvanın da diğer hayvanlardan üstün olduğunu düşünüyordu.

Adolf Hitler'in bebekliğine ait tek fotoğraf

-ressam olmak istiyordu ve ailesini bu yüzden terk edip sanat okuluna gitti. hatta yaptığı resimleri kartpostal olarak satmaya çalışıyordu ama resimleri gerçekten kötüydü.

edit2: nuclear kisses sağolsun, vegan olduğunu nerenden uydurdu dedi *

şaka bi yana, kendisi vegan değil vejeteryanmış fakat güvercin eti yediğine dair rivayetler mevcutmuş. ayrıca insan deneyi yaptırdığı kadar hayvan deneyi de yaptırıyormuş. o yüzden ilk editteki sav bir nebze çürümüş oluyor.