Afrika Ülkelerine Seks Turizmi İçin Giden Avrupalı Kadınlar

Seks turizmi denince akla ilk olarak erkeklerin bir yerlere gitmesi geliyor fakat bu işi sadece erkekler yapmıyor. Avrupalı kadınlar, seks turizmi için Afrika ülkelerini tercih ediyor.

Özellikle İngiltere, Almanya ve İskandinav ülkelerindeki orta yaş ve üzerindeki kadınlar seks turizmi için Afrika'yı tercih ediyor.

Avrupalı kadınlar, Gambiya ve Kenya gibi ülkelere giderek para karşılığında kendilerine genç bir erkek beğeniyorlar.

Beğendikleri genç erkekler, tatil boyunca Avrupalı kadınların adeta seks oyuncağı oluyor ve tüm zamanlarını birlikte geçiriyorlar.

Afrikalı gençlerin bazılarının amacı evini geçindirmek iken

Bazılarının amacı ise birlikte oldukları Avrupalı kadınlarla evlenerek AB vatandaşlığına geçmek ve ülkesinden kurtulmak.

Olayları konu alan Paradies: Liebe adlı filmden kısa bir görüntü.


Bu haberi araştırırken aynı olayın ülkemizde de yaşandığını öğrendik. Avrupalı kadınlar, Kuşadası'na seks turizmi için geliyormuş. Konuyla ilgili şöyle kısa bir video mevcut.

Ekşi Sözlük yazarlarının konuyla ilgili yorumları

orta gelirlileri afrika'ya, daha zenginleri güney amerika'ya (jamaika) gidiyor. nereden biliyorsun derseniz, 9 yıldır almanya'da yaşıyorum. 

bir komşumun kocası afrika'dan gelmişti (kız gençti ve güzeldi ama çok parası yoktu). almanca kurşunda da, gururla eskiden jigololuk yaptığını söyleyen, zengin bir alman hatunla evli jamaikalı bir herif vardı (sırf ben değil, başka milletlerden sınıf arkadaşları da -polonyalılar dahil olmak üzere- adama hayret ve tiksinti/ürpertiyle bakardık). bu arada, bahsi geçen zengin alman hatun, çok parası olmayan komşum kadar genç değildi ama yine de almanya'da da piyasa yapabilecek kadar güzeldi (iki hatun da kocalarından çocuk yapmışlardı). herkes abazanlıktan girişmiyor bu işlere, bir nevi trend diyelim (bu iş için hususi turlar düzenlendiğini de -görmedim- ama duydum).

bu arada, afrolarla uzun ilişkiye giren hatunlar ekseriyetle hiç evlenmemiş oluyorlar. evliyken boşanmış olan alman hatunlar arasındaki trend de, kendilerinden genç, kariyer kasan, kariyer kaşarken de abaza kalmış asosyal ırkdaşları oluyor.

sözlükte bu konunun işlenmesinden sonra türkiye'den afrikaya erkek göçü olacağını düşünüyorum .

muhtemelen ülkelerine dönerken yanlarına hatıra olarak çeşitli zührevi hastalıklar götürecek kadınlardır.

ulrich seidl'ın enfes paradise üçlemesinin ilkinde anlatılan kadınlardır. kenya'daki seks turizmini, orta yaşlı kadınların şehvetini, hayalkırıklıklarını ve yalnızlıklarını hissetmiştim. yaşattığı gerçeklik duygusu ve görselliğiyle belgesel niteliğinde bile izlenebilir.

(bkz: paradies liebe)