Aksiyonu Damardan Veren Yeni Prime Video Dizisi Citadel'in İncelemesi

Prime Video aracılığı ile
Advertisement
Adeta James Bond, Jason Bourne ve Görevimiz Tehlike'yi çalkalayıp önünüze getiren yeni Prime Video dizisi Citadel'e bir şans vermenizi öneririz.
Aksiyonu Damardan Veren Yeni Prime Video Dizisi Citadel'in İncelemesi


Russo biraderleri tanıyorsunuz: Captain America ve Avengers filmlerinin en iyi bölümleri hep kendilerinin yönetmenliği altında çekildi. Aynı zamanda The Gray Man ve Chris Hemsworth’ün başrolü aldığı Extraction gibi filmler de. Yani bu adamlar aksiyon çekmesini biliyor. Ve şimdi de yapımcılığını üstlendikleri yeni bir aksiyon projesiyle karşımızdalar: Citadel.


Citadel’in ilk iki bölümünde, Marvel filmi The Eternals’tan hatırlayacağınız Richard Madden’in canlandırdığı ajan Mason Kane ve eski Bollywood, yeni Hollywood yıldızı Priyanka Chopra Jonas’ın canlandırdığı Nadia Smith’i izliyoruz.

Bağımsız ajan örgütü Citadel’in çökmesiyle başlayan dizide kahramanlarımız bir iş üstündeyken durum sarpa sarıyor ve fena halde ayrı düşüyorlar. Dizinin ilk saniyelerinde bir başka Mr. and Mrs. Smith hikayesi izleyeceğimizi sanarken olayların bu şekilde gelişmesi sıradan bir şey izlemeyeceğinizin sinyallerini vermeye başlıyor.


Bu ajan ikilisinin standart casus anlatılarından başka bir farkı da büyük bir hafıza problemi yaşamalarıyla devam ediyor. Bu da, kendi hikayesini arayan karakterleri her zaman seven biz izleyiciler için meraklandırıcı bir boyut daha katıyor olaya. Merak etmeyin, bunlar henüz dizinin ilk bölümünün ilk kısmında vuku bulduğu için herhangi bir sürpriz bozulmadı.


İlk bölümün henüz ilk kısmında bile bunca dolu dolu şey yaşanması, toplamda 6 bölüm şeklinde planlanan ilk sezonun dolu dolu geçeceğini bizlere afişe ediyor hemen. Yani uzun süre aksiyon yaşanmasını beklemiyorsunuz. Bu açıdan dizi, Russo’ların önceki işlerinden The Gray Man’i andırıyor. Tabii bunda dizinin 200 milyon doları aşan bütçesinin de payı var. Yapım ekibi kesinlikle cimrilik etmemiş. Her sahne, her plan kalite kokuyor dersek abartmış olmayız. Özledik böyle şeyleri.


Dizinin bir başka dikkat çeken noktası ise ilk iki bölüm haricinde haftalık olarak yayınlanacak olması. Streaming platformlarının dizi sezonlarını toptan yayınlaması, yeni bir bölümü beklemenin heyecanını, arada geçen zaman boyunca yeni teoriler üretmeyi ve arkadaşlarla bunu konuşmayı biraz öldürdü gibi. Citadel’in bu yoldan yürümemesi güzel.

Kısacası, haftalık 40 dakika ayırmayı fazlasıyla hak ediyor bu dizi. Gündelik hayatta göremeyeceğiniz şeyleri size özenle servis eden, kütür kütür bir aksiyon sunuyor. Böyle şeyler de lazım insana.

Prime Video’nun beklediğiniz şeyleri fazlasıyla veren yeni aksiyon dizisi Citadel, şimdi yayında. tek bir tıkla, buradan izlemeye başlayabilirsiniz.