Al Pacino'nun Gençken Parası Olmadığı İçin Bayağı Bayağı Mapusa Düşmesi

İster istemez servetlerinden bağımsız düşünemediğimiz Hollywood yıldızlarının şöhret olmadan önceki parasızlık hikayeleri hep biraz komik olmuştur. Bu sefer olayın öznesi Al Pacino.
 Al Pacino'nun Gençken Parası Olmadığı İçin Bayağı Bayağı Mapusa Düşmesi

al pacino henüz 20 yaşında genç bir aktörken, ocak 1961 gecesi, woonsocket, rhode island'da, polisler tarafından iki aktör arkadaşıyla beraber durduruldu. o gece pacino ve iki arkadaşı bir arabanın içinde bir caddede üzerinde üç dört kez arabayla turlayınca çevre polislerinin dikkatini çekiyorlar. memurlar arabayı durdurduğunda yolcuları dışarı çıkartıp arabayı aramaya giriştiler, arka koltukta siyah eldivenler, siyah çorap maskeleri ve 38 kalibrelik dolu bir tabanca da buldular.

amerikan polisi affeder mi, tabii ki tutuklandılar. al pacino eşyaların bir oyun için sahne malzemesi olduğuna ve silahın gerçek görünmek için tasarlanmış sahte oyuncak olduğunu söylesene bu söylem yetmedi. al pacino ve arkadaşları, gizli bir silah bulundurmakla suçlandı ve tutuklandılar.

cezanın kefaleti 2.000 dolar olmasına rağmen, o dönem beş parasız ve ünlü olmayan al pacino bu parayı ödeyemedi ve bu yüzden pacino ve arkadaşları üç gün mapushane hayatının dadına baktılar. belki de o dönem yaşamış olduğu bu olay, büyük oyuncunun daha sonraki kariyerinde kilit rollerde iyi bir oyuncu olmasını sağladı.

ilgili görseller

kaynak: 1 / 2