Aldatılan Bir Kadının Gözünden Boşanmanın Hissettirdiği Korkunç Başarısızlık Hissi

Aldatılmak, boşanmak hiç hoş kelimeler değiller fakat bir yandan baktığımızda da hayatın gerçekleri. Sözlük yazarı ''hickiran karasinek ve uyuyan karinca'' da aldatılmış ve sonrasında boşanarak ilişkisini sonlandırmış. Ardından gelen hissiyatı da bizlerle samimi bir şekilde paylaşmış.
Aldatılan Bir Kadının Gözünden Boşanmanın Hissettirdiği Korkunç Başarısızlık Hissi
iStock.com


korkunç bir başarısızlık hissi getiriyor beraberinde..

bir otelde tatildeyim şu an. elli tane çift var etrafımda. algıda seçicilik dedikleri bu mu, yoksa şu ülkenin tüm mutlu insanları bu tatil beldesinde mi toplandı gerçekten merak ediyorum.


6.5 yaşındaki kızım bile en sevdiği erkek arkadaşıyla el ele yürüyor. 20'lik gençler göz göze oturuyor. çocuklu aileler reklam filmlerinden fırlamış gibi mutlu. 80'lik çiftler bile diz dize, ilk günkü aşkla bakıyorlar birbirlerine..


çok kıskanç bir insan değilimdir ama her bir gözeneğimden kıskançlık fışkırıyor şu an. bu yanlış ata oynamışlık hissi öldüğüm güne kadar kambur olacak sırtımda.

yeniden sevsem birini, geçmişim hep uçan bir balon gibi elimde olacak, başımın üstünde dalgalanacak. daha önce evlenmemiş olsa sevdiğim adam, klasik türkiye gerçeği, istenmeyen gelin olacağım. kızım var, en düzgün gördüğüm adamı bile elli kere sorgulayacağım.. binlerce yalan söylenmiş bir insan olduğum için, karşımdaki "allah bir" dese bile artık inanmayacağım..


telefonumda beni aldatan, maddi manevi dolandıran, kendime güvenimi elimden alan ama çocuğumun babası olması sıfatıyla nadiren de olsa görüşmek zorunda olduğum bir adam, "şerefsiz köpek" ismiyle kayıtlı ve ben o şerefsizin bizi getirdiği noktanın, bu enkaz gibi boşanmanın altında tüm ağırlığımla eziliyorum. onun dağıttığı hayatımın faturasını hem kendime, hem hayatımdakilere kesiyorum.


aylarca çalıştığım bir sınavdan kalmışım gibi, saatlerce uğraştığım yemeği fırında yakmışım gibi, iş yerinde önemli bir sunumu yüzüme gözüme bulaştırmışım gibi başarısız, yenik, mahcup hissediyorum..