Apple Ekosistemi Kurmanın Gündelik Hayatta Sağladığı Kolaylıklar

Telefon ve bilgisayar başta olmak üzere kullandığınız teknolojik araçları Apple ürünlerinden seçerseniz entegre bir şey elde ediyorsunuz gerçekten. Faydalarını sıralayalım.
Apple Ekosistemi Kurmanın Gündelik Hayatta Sağladığı Kolaylıklar
iStock

- telefona gelen aramayı mac'ten açabilirsiniz.

- toplu fotoğraf çekerken watch üzerinden telefonu kontrol edebilir, telefonu uzak bir yere koyup arka kamerayı kullanabilirsiniz.

- apple tv ile beraber mac'i ya da iphone'u televizyona çok rahat yansıtabilirsiniz.

- cüzdanınız yanınızda olmasa da apple pay ile cihazlarınız üzerinden doğrudan ödeme yapabilirsiniz.


- health uygulamaları ile sağlık verilerinizi doğrudan doktorunuzla paylaşabilirsiniz. watch üzerinden nabzını mı kontrol ettin? iphone ile verileri doktorunuza göndermeniz 5 sn.

- iphone'da bir metni kopyaladığınızda mac'e ya da ipad'e doğrudan yapıştırabilirsiniz ya da tam tersi.


- airdrop ile tüm cihazlarınız arasında dosya paylaşımı yapmak çok hızlı.

- icloud anahtar zinciri sayesinde hiçbir web sitesi için şifrenizi hatırlamanıza gerek yok. herhangi bir cihazınızla oturum açabilirsiniz.


- wi-fi şifresini soran arkadaşınızın telefonunu sizin cihazlarınızdan birisine yaklaştırması şifrenin paylaşılması için yeterli.

- apple tv için fiziki kumandayı kullanmanıza gerek yok. cihazlarda zaten apple tv kumandası yerleşik olarak mevcut. denetim merkezinden her şeyi kontrol etmek mümkün.

- airtag denilen küçük bir aygıtla ister cüzdanınızın, ister aracınızın isterseniz de valizinizin yerini takip etmeniz mümkün. hiç bir ek uygulamaya ihtiyaç yok ayrıca. finds ile otomatik eşleşiyor.

- xbox ya da ps kolunu apple tv'ye bağlayıp gayet güzel bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. aslında elinizde bir çeşit oyun konsolu da oluyor bu sayede.

fanboyluk yapmıyorum ama tüm cihazlar apple ürünlerinden oluşuyorsa hayat kalitenizi arttırdığı da bir gerçek

hatta apple home için üretilen akıllı aletler de var. bunları home uygulamasına tanıttığınızda evin ışıklarını açmaktan televizyonu kapatmaya kadar her şeyi apple cihazlar üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

benzer sistemlerin android cephesinde olduğunu da biliyorum elbette. fakat apple'ı benzersiz kılan olay kullanımının çok rahat olması ve tüm cihazlardan yönetim sağlayabilmeniz. yani apple diyor ki sen ekosistemini benim cihazlarımla oluştur, ben her türlü konforu sağlayacağım. yeter ki paranı bana harca. tercih meselesi tamamen yani.