Ash Ketchum'un Kazandığı Bütün Pokemon Rozetlerinin Şaibeli Olması

Yıllarca bizi Pokemon üstadı olduğuna inandıran Ash Ketchum'un ipliğini pazara çıkarıyoruz!
Ash Ketchum'un Kazandığı Bütün Pokemon Rozetlerinin Şaibeli Olması

ash ketchum'un kazandığı rozetlerin şaibeli olması... dul annesini bir başına bırakarak, pokemon eğitmeni olacağım diye evden çıkıp giden, basiretsiz, ash ketchum isimli p*çin kanto bölgesinde kazandığı gym rozetlerinin şaibeli olması durumu.

ash'in elite four'a meydan okuyabilmesi veya indigo lig'e katılabilmesi için toplam sekiz tane rozet kazanması gerekmektedir. bu rozetler sırasıyla:

(indigo ligi, kanto bölgesinde bulunan bir ligdir.)

-kaya rozeti (boulder badge)

-su rozeti (cascade badge)

-gök gürültüsü rozeti (thunder badge)

-gökkuşağı rozeti (rainbow badge)

-ruh rozeti (soul badge)

-bataklık rozeti (marsh badge)

-volkanik rozeti (volcano badge)

-dünya rozeti (earth badge)

teker teker üzerinden geçmek istiyorum, bu p*çin yaptığı hilelerin:

pewter city gym lideri, brock, yani kaya rozeti

ash, burada ilk rozetini alabilmek için daha sonra can yoldaşı olacak şıpsevdi brock ile karşılaşıyor. müsabakanın bir yerinde sona kalan onix ve pikaçu mücadele derken, pikaçu'nun yıldırım saldırıları salon içerisindeki elektrik tesisatına temas ediyor ve kısmi yangın çıkıyor. daha sonra, brock, pikaçu'yu yeniyor ve ash'e pokemonuna zarar vermemesi gerektiğini söylüyor. tam o esnada, salonun yangın söndürmesi devreye giriyor ve ne hikmetse sadece onix'in üzerine damlıyor sular. ash, bunu fırsat bilerek yenilmesine rağmen, pikaçu'ya gök gürültüsü saldırısını kullanmasını söylüyor ve sırılsıklam ıslak olan onix elektriği iliklerine kadar yediği için yeniliyor.


cerulean city gym lideri, misty, yani su rozeti

ash avaresi, işte bu be naraları atarak hak etmediği kaya rozetini aldıktan sonra, ikinci rozetini alabilmek için cerulean city yolunu tutuyor. ash, burada misty ile savaşıyor. misty'nin staryu'su ash'in tüm pokemonlarını takır takır yenecek iken, roket takımı affedersiniz yırtık dondan çıkar gibi çıkıyor ve maç yarıda kesiliyor. misty'nin ablası daisy, ash pokemonları roket takımından kurtardığı için su rozetini ash'e hibe ediyor. maç aslında berabereydi. ve teknik olarak yaptığı maçın da sayılmaması gerekirdi, zira gerçek gym lideri misty değildi.


vermilion city gym lideri, lt. surge's, gök gürültüsü rozeti

ash ve yancıları, 3. rozeti alabilmek için vermillion şehrine gidiyorlar. pokemon oyunu oynayanların da bileceği gibi teğmen surge'in raiçu'su ile ash'in pikaçusu kıran kırana bir mücadeleye veriyorlar. 8 rozetin içerisinden ash'in belki de oynayarak ve bileğinin hakkıyla aldığı tek rozet bu olabilir. tüm rozetlerin üzerinden geçtiğim için, aradan çıkarmak istemedim.


saffron city gym lideri, sabrina, bataklık rozeti

ash pezevengi, hah nihayet adam olmaya başladı, bileğinin hakkıyla kazanmaya rakiplerini yenmeye başladığı dediğimiz an hepimizi ters köşede bırakacak şekilde bir numara çekmeyi başarıyor. hepimizin aşina olduğu bir bölüm aslında. ash, mistik görünümlü, hiç gülmeyen, ring filmindeki kızı anımsatan sabrina ve elinde kaşık tutan psişik pokemon'u kadabra ile karşılaşıyor. ash, başıboş haunter ile karşılaşıyor burada. haunter'ı yakalamasa bile haunter ve ash arasında bir şekilde bağ oluşuyor. daha sonra maç sonunda, haunter sulu şakalar yaparak, yıllardır gülmeyen sabrina'yı güldürmeyi başarıyor ve dolaylı yoldan da olsa, haunter'ı buraya getiren ash olduğu için, sabrina'nın babası rozeti ash'e hibe ediyor ve salatalık ash 4. rozetini maç kazanmadan elde etmiş oluyor.


celadon city gym lideri, erika, gökkuşağı rozeti

hak etmeden kazandığı rozetleri birer birer cüzdanının vesikalık tarafına yapıştıran cacık ash ketchum ve yancıları, bu sefer gökkuşağı rozetini alabilmek için celadon city yolunu tutuyorlar. aslında bu rozet 4. rozet olarak geçse de anime içerisindeki kazandığı rozetlerin sırasından gittiğim için sırayı bozmak istemedim. erika, bariz şekilde ash'e karşı üstünlük sağladığı esnada yine ve yeniden, orospu çocuğu senaristlerin, piç kurusu ash'in götünü kurtarabilmek adına, roket takımı ortaya çıkıyor. roket takımının başlattığı yangın sonrası, ash, erika'nın gloom'unu kurtarmak için sözde ateşlerin içerisine atladığı için, erika rozeti ash'e hediye ediyor. ancak, halihazırda yangın neredeyse söndürülmüş ve kontrol altına alınmıştı. ash'in alevlerin arasına girdiği falan yoktu yani.


fuchsia city gym lideri, koga, ruh rozeti

ash ve şürekası, hızla şaibeli şekilde rozetleri cebe indirmeye devam ederken, 6. rozetin alabilmek için fuchsia şehrine gidiyorlar. koga'nın venomoth'u ash'in tüm pokemonlarını teker teker tokatlarken, ne hikmetse, koordinatları kimden ve nasıl aldıkları bilinmeyen roket takımı, tam da ash yenilecekken yine ortaya çıkıyor ve maç yarıda kesiliyor. roket takımı siktir edildikten sonra, maça dışarıda devam ediyorlar. ne hikmetse o esnada venomoth'u olan koga, takır takır ash'in pokemonlarını hoplatan venomoth'u unutuyor ve charmander'ın karşısına golbat'ı çıkarıyor ve golbat yeniliyor. vay canına ya.


seafoam islands gym lideri, blaine, volkanik rozeti

meşhur donuk suratlı magmar ve ash'in charizard'ının karşılaştığı, ash'in 7. rozet müsabakası. bunun hakkında daha detaylı bilgilere erişmek isterseniz, daha da detaylandırdığım bu, magmar'ın charizard karşısında hakkının yenmesi başlığa bakabilirsiniz. hatırlarsanız, ash blaine babanın karşısına iki defa çıkıyor. charizard, maç içerisinde mücadele etmeyi tercih etmediği için hükmen yenilmiş sayılıyordu. ikinci defa blaine'in karşısına çıkan ash, maçı son pokemon'a kadar götürmeyi başarıyor ve blaine'ın meşhur aslanlar aslanı magmar'ı ve ash'in başına buyruk charizard'ı mücadele ediyor. charizard, magmar'ı sismik çarpmayı kullanarak yeniyor. kısaca özet geçmek gerekirse, bu saldırıyı kullandığında atmosferin dışına çıkıyor, ancak ne hikmetse oksijen olmayan ortamda, charizard'ın götündeki ateş sönmüyor ve ölmüyor. yani, belli belli bir el var ve bu piç ash'in kazanması için tüm olasılıklar, tüm fizik kuralları hiçe sayılıyor. ayrıca, peruk takan blaine saygısından peruğunu çıkararak bu şaibeli piçi selamlayacak kadar adamdır adam.


viridian city gym lideri, giovanni, dünya rozeti

dalkavuk ash ve yancıları, ash'in son rozetini alabilmek için viridian city yolunu tutuyorlar. ve buranın gym lideri, roket takımının başındaki isim, giovanni. gym'e ash'ten önce gelen, profesör oak'ın torunu gary, giovanni ile karşılaşıyor. ve maçı son pokemon'a kadar götürüyor. ancak, giovanni, mewtwo'yu kullanarak gary'i tokatlıyor. daha sonra giovanni'nin acil bir işi çıkıyor ve gym'i üç salağa yani: jesse, james ve meowth'a bırakıyor. ash, bu salakları yeniyor ancak, resmi kurallara göre gym lideri rozeti başkasına veremez ve sorumlu olduğu gym'i başkasına devredemez. yani, kurallar gereği ash'in kazandığı son rozet diskalifiye edilmelidir. zira, rozeti asıl gym lideri giovanni'yi yenerek elde etmesi gerekmektedir.


bu durumda ash, kanto bölgesindeki 8 rozetin sadece 1 tanesini bileğinin hakkıyla, diğer 7 tanesini ise ya hibe, ya hile, ya da senarist yardımıyla almıştır.

arz ederim.