Ayrılık Acısı Yaşayan Bir Erkek Ne Yapmalıdır?

İstemediği halde ilişkisi biten bir erkek bu noktadan sonra nasıl hareket etmeli? Kişisel yorumlar içeren bir görüş bildirisini paylaşıyoruz.
Ayrılık Acısı Yaşayan Bir Erkek Ne Yapmalıdır?


erkekler çeşitli nedenlerle depresyona girebilir

ilk zamanlar zihin kendini kapatmak istese de sonrasında kendini ispat etmek ister. özellikle de bu, bir ayrılıksa tek amacı o kadına kendini tekrardan ispat etmektir.

bunun temeli erkeğin yaratma güdüsüdür. ayrılık erkeği başarısız yapmıştır ve başka türlü kendini ispatlama, en basitinden kendi bedeninden bir bebek yapma şansı yoktur, horney buna rahim kıskançlığı derdi. bu yüzden inşa etmeye çalışır. kendini kendine ispatlamaya, tekrarda saygı görmeye çalışır. esas problem bunu tek bir kadından beklemesidir. geçmişte yazmıştık:


o kadına kendine ispat etmeye çalışması evet iyi bir başlangıçtır ama bu hedef ileride değişmelidir. yeteri kadar geliştiğinde o kadına karşı bir şey hissetmediğini fark etmesi gerekir çünkü seviye atlamıştır, beklentileri ve hayalleri değişmiştir. sonuçta hala kendini o kadına beğendirmeye çalışıyorsa aslında gelişmediğini rahatlıkla belirtebiliriz.

şu podcast'te temellendirerek anlatmıştık


böyle dönemler yalnızlık içinde geçer. kadınlar bile kokunuzu alır ve duruşunuzdan, verdiğiniz sinyalden ötürü size yaklaşmaz. hatta bununla ilgili çalışmalar bile mevcut. kadınlarla iletişimin %93'ü kapalıdır. %7'si sözlü sağlanır. işte bu dönemde direkt kötü durumunuzu sinyallemiş olursunuz.

emin olun ki başarılı birçok erkek bu aşamada gelişmiştir. çoğu şarkı, şiir bu aşamada bestelenmiş ya da yazılmıştır. daha doğrusu enerjisini yönlendirmeyi başaran erkekler tarafından ortaya konmuştur.

benzer dönemler geçirdim, hatta hayatta sıfırlanmak diye de anlattım. geçmiş hatırladıklarınızla inşa edilir. belki o dönem kötü hissediyor olabilirsiniz fakat emin olun her gün hayatınız için ufak bir şey yaptığınızda, en azından iyi geçirmeye çalıştığınızda, bir şeyler inşa ettiğinizde geçmişi iyi hatırlarsınız çünkü sonunda bir ödüle ulaşmış olursunuz çünkü erkek ancak yaratırsa güçlü ve huzurlu olabilir, bunu başaramazsa yerinde sayar ve geçmişi atlatamaz.

sizi kurtarsın diye birilerini beklemeyin, o kişi asla gelmeyecek

siz kadın gibi doğuştan bir değer değilsiniz. güzelliğiniz ve doğurganlığınızla karşı cinsi etkileme şansınız yok. örneğin barın bir köşesinde oturup kendi başınıza poz kestiğinizde hiçbir kadın yanınıza gelip de "oo ne kadar seksi ve yalnız bir erkek, sizinle tanışabilir miyiz?" demeyecek. emin olun yaratmıyorsanız, başarısızsanız, kendinizi inşa etmediyseniz gübre kadar değeriniz olmayacak.