Babasıyla Aynı Yaşta ve Aynı Günde Şampiyon Olarak Tarihe Geçen Adam: Kasper Schmeichel

Efsane kaleci Peter Schmeichel'ın oğlu Kasper, geçtiğimiz günlerde Leicester City ile efsane bir şampiyonluğa imza attı. Şampiyonluklar zaten güzeldir fakat Kasper için olayı daha da anlamlı kılan bir detay daha var.
Babasıyla Aynı Yaşta ve Aynı Günde Şampiyon Olarak Tarihe Geçen Adam: Kasper Schmeichel

leicester city'nin şampiyonluğu zaten başlı başına efsane bir olay. buna bir de babası peter schmeichel'la yaşadığı tesadüfler eklenince tadından yenmez bir mevzu halini alıyor.

düşünsenize... babanız manchester united kalesini koruyor, 2 mayıs 1993'te 29 yaşındayken ilk premier league şampiyonluğunu kazanıyor. siz de bu sırada 7 yaşındasınız ve bu kupa şampiyonluğuna tanık oluyor, babanızla beraber manu'nun şampiyonluğuna bir nevi ortak oluyorsunuz.

sonra babanız dünyanın en iyi kalecilerinden biri olarak emekliye ayrılıyor. siz de baba mesleğini devam ettiriyorsunuz fakat omzunuzda ağır bir yük var. siz peter'ın oğlusunuz ve insanlar sizden büyük şeyler bekliyorlar.

bu beklentiler arasında leicester city gibi fazlasıyla mütevazı bir takımda kalecilik yapmaya başlıyorsunuz ve dünya devi takımlar arasından sıyrılıp premier league şampiyonu oluyorsunuz.

üstelik babanızla aynı yaşta ve aynı günde.

Mancester United'ın 1993'teki şampiyonluğunda Kasper Schmeichel