Basit Bir Anlatımla Evde Kendi Türk Yaz Dizinizi Yapma Formülü

Her yaz, klişelerden ölmesine rağmen tutan yaz dizilerini bilirsiniz. Heh. İşte o yaz dizilerini yapmak o kadar kolay ki. Sözlük yazarı ''isolde'' sizin için çok kolay bir tarif vermiş.
Basit Bir Anlatımla Evde Kendi Türk Yaz Dizinizi Yapma Formülü

bunlar eskiden de vardı ama son 2 yıldır 25 iq'lu insanların iq'sunu 20'ye düşürmeye and içmiş gibi çoğaldılar sanki. şimdi vereceğim formülle siz de darıca hayvanat bahçesi'nde 42 derece sıcakta kavrulan şempanzelere ve halkımıza yönelik bir yaz dizisi yapabilirsiniz, şempanzeler için garanti vermiyorum yalnız.

malzemeler:

- içinde aşk kelimesi geçen bir isim. telifi bana aittir: tatlı satılık aşkın çilek tarlalarında gezer. yeterince iğrenç ve dikkat çekici oldu bence.

- 1 tane şirket. yaz dizisi olduğu için şirket moda firması, daha spesifik olarak bikinicilik, parmak arası terlikçilik üzerine bir şirket olabilir. modern döşenmiş ofis binası olmazsa olmaz. kış dizisi olsa şirket yerine holding olacak ve gemicilik gibi ağır abi işleriyle uğraşılacaktı. ama yazın gitmez.

- 1 tane salak kız. uzun ve ince bacakları olması şart, bir de şu güne kadar hiç sevgilisi olmamış olacak, el değmemiş yani. kızın bi vasfı, eğitimi, başarısı olmasına gerek yok, maksimum düzeyde salak, şapşal, sakar, bir o kadar atarlı olacak. ağzı hafif aralık olacak bi de, o ağız kapanmayacak.


- 1 tane kaslı erkek. bu erkek üstte bahsettiğimiz şirketin patronu. çok sportif, sabah kendo, öğlen kick boks, akşam bale yapıyor. italya'da bikini kopçası tasarımı eğitimi almış ve abd'de master yapmış. ailesi çok zengin fakat kendisi çok mütevazı. ne kadar mütevazı olduğunu anlamamız için ateştuğla oto sanayi esnaf lokantası'nda kelle paça içerken gösterilecek sık sık.


- isimler. isim çok önemli. erkeğin klasik bir adı ve hun imparatorunun baldızıymış gibi bir soyadı olmalı. mesela mehmet dördüncümuratoğulları.

şirketin ismi daha janjanlı ama aynı zamanda klas olmalı, öyle özkardeşler tekstil gibi isim olmaz, mesela frapaçinatterella

kızın ismi modern olmalı, soyadını boşverin. kızın soyadının ne önemi var ki? koskoca dizi kızın adamın soyadını alma mücadelesini anlatmıyor mu zaten? mesela cansu yılmaz. yeterince geri planda, uygun.

- sabahtan akşama kadar topuklu ayakkabılar ve profesyonel makyajla evde oturan ya da dışarıda koca parası ezen milf bir anne karakteri, kaslı torununu evlendirmekten başka bir şey düşünmeyen huysuz bunak bir dede/babaanne karakteri, havuzlu bir villa da şart. hizmetçi de olacak tabi ve mutlaka komik olacaklar, hizmetçilik yaparken çok eğlenecekler ;))


- kızın ailesi fakir olacak. zengin ya da eğitimli olmamalılar. fakir dediysek tabi ki gazi mahallesi'nde değil boğaza beş dakika mesafede ahşap bir evde veya tasarımcı elinden çıkma ege evinde oturacaklar. fakirlik dediysek o kadar da değil yani, halkımız erkeğin üstünlüğünü sevse de gerçek fakirlik görmekten nefret eder. üzmeyin onları.


- karikatürizelikten geberen efemine bir gay karakter de olmazsa olmaz. çok komik olacak ve sürekli caps yapılacak cümleler kuracak, ama özel hayatı asla, tövbe, zinhar gösterilmeyecek. çünkü halkımız gaylere sadece komik, efemine ve aseksüel ise tahammül gösterebilir. gül gül ölür komik gayin yaptığı hareketlere, ama mesela bi padişahın bisex olduğunu göstersen ooovvv. 

inanır mısınız bundan 11 - 12 sene önce bir türk dizisinde hiç de efemine ya da komik olmayan hatta sevgilisi olan bir gay karakter vardı, neyse ki yeni türkiye'de bu tür ahlagsızlıglara yer yog.


- arkadaşlar önemli. kızın kendinden bile daha aptal, şapşal ve cırlak en az iki yakın arkadaşı (bunlar da ince bacaklı olacak tabi ki) olmalı. bunlar ve esas kız sürekli "erkek, erkek, aşk, erkek, aşk, kıyafet, aşk, taktik, aşk, erkek, aşk" konuşmalılar, bir kez bile memleketin halinden, işten ya da başka bir konudan bahsetmemeliler. 

erkeğin kankası akıllı olacak. neden? çünkü erkekler akıllıdır, iş bitiricidir, kızlarsa tüm enerjilerini bu erkekleri kapaklamaya harcarlar. ay ne tatlı di mieee.


- rakip de önemli. esas erkeğimize talip bir kadın daha olacak, bu kadının aktif cinsel hayatı olduğu yani esas kızımız gibi masum olmadığı göze sokulacak. bu kadın sinsi bir karakter olacak çünkü bakire değilse mutlaka sinsi, acımasız ve pisliktir. sonradan bu kadına da bi aşk hikayesi uydurulacak ama esas erkekle değil tabi, çünkü onu masum kız hak ediyor!!


- bir yerlerden fırtlayan eski sevgili. tabi ki erkeğin eski sevgilisi. unutmayın ki kızımız el değmemiş. bu eski sevgili karakteri de değişik isimli ve biraz da entel dantel bir şey olacak. sonra bu entel kız esas kızımızla yarışıp kaslıyı geri almak için tam bir sincan kezbanına dönüşecek ve max. 10 bölüm sonra siktir olup gidecek, uzatmayın.


şu ana kadar dediklerimi bulduysanız dizinin %30'u tamam. geri kalan %70 içinse yaratmanız gereken tek şey: seksüel gerginlik.

- esas kızla kaslı patron arasında daima bir öpüşecek gibi olma ama öpüşememe, yiyişmenin kıyısından dönme durumu olacak. daha ilk saniyeden itibaren hem de. bakın bu olmazsa diziniz batar. ilk 10 bölüm 5 dakikada bir ağız ağıza gelecekler, sonraki 50 bölüm ufaktan öpüşmeye başlayacaklar, erkek kızı sürekli duvara çarpacak, kolundan tutup çekecek, böylece ne kadar ateşli bir çift oldukları halkın gözüne sokulacak. millet bunların sevişmesini beklemekten infilak edecek duruma gelince ve esas kızın öyle kolay kız olmadığı anlaşılınca sevişecekler. onlar sevişince halkımız sevişmiş sayılacak, birer orgazm sigarası yakacaklar. sevişme sahnesi dediysem 15 yaşındaki ergenlerin wattpad'de yazdığı seks hikayeleri gibi bir sahne olacak unutmayın.


- bolca yanlış anlaşılma, bölüm başına 12 tesadüf, 3 asansörde mahsur kalma, 2 havuza düşme, 40 dakika ağlak pop şarkısı eşliğinde hüzünlenme, yürüme ve birbirini düşünme de dizinizin olmazsa olmazları.

erkeklerin şahaneliği ve kadınların zavallılığı üzerine kurulu yaz diziniz hazır. yeterince yeteneksiz fakat güzel & yakışıklı birilerini bulur ve dediklerimi harfiyen uygularsanız para kuyularında merdivensiz kalmamanız için bir sebep yok. unutmayın, seksüel gerilim eprimiş don lastiği gibi uzadıkça uzatılacak, şimdiden başarılar.