Türk Usulü Delikanlı Erkeğin Yeni Trendi: Tesbih, Dar Gömlek, Bilek Üstü Dar Pantolon Modası

Son dönemde özellikle sosyal medya aracılığıyla bu tarzı benimseyen erkekleri fazlasıyla görüyoruz. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu moda, Sözlük yazarlarından nasibini almış.
Türk Usulü Delikanlı Erkeğin Yeni Trendi: Tesbih, Dar Gömlek, Bilek Üstü Dar Pantolon Modası


babet çorapla giyilmiş ayakkabı ve dar kesim pantolonun arasından gözüken kapkalın, bol kıllı ayak bileklerinin gözükmesi esas alınır.


dar kesim gömleğin üzerine yine dar kesim bir yelek, muhteşem yüzyıl usulü bir hipster sakalı ilaveleri ile delikanlı plus paketine geçiş yapılabilmektedir.


"kardeşim", "adamsın" gibi sözcüklerle desteklenen moda.

şirokko da varsa tadından yenmez.

sonra babet çorapla cumaya gidiyolar. o çorabımsı şey ayaktan çıkmasın diye fıtı fıtı camide yürüyorlar.


anadolu'nun kültürel cesitliliginin vücut bulmus halidir. bu adamlar sen ben gibi degil. 

adam batı modernizmini ve anadolu kültürünü harmanlamıs, sosyal mesaj gibi geziyor. kafa avrupa birligine girmis, kalp corum'da.

yamulmuyorsam kısmetse olur denilen garabet program sayesinde başlamış moda.

şark ve garp arasında sıkışıp kültür karmaşası yaşayan muhafazakar-milliyetçi türk gençlerinin yeni modası. 

bir yandan modaya uygun giyinmek istiyorlar ama diğer yandan da kültürlerinden gelen ataerkil tavrı yitirmemek istiyorlar. bunun sonucunda da ortaya böyle absürt bir tarz çıkıyor.

nargile ve herkesin tanındığı nargileci eklenince, adamın dibi konfigürasyonuna geçen formattır.

olmazsa olmazı da karşi'dir. kesinlikle okey, batak, tavla vs gibi her atraksiyona koşagelen ama ciddi iş/mevzu olunca ortalıktan kaybolan karşi.

hayat felsefesi olarak benimsedikleri sıkıntı yok mottosu ile de kendi türleri arasında rahatlıkla iletişim kurabilen yeni nesil 'erkek' modası.

bu modaya uyanın galerici ve nargile kafe işletmeci tanıdığı olma ihtimali %90 falandır. bir başka özellikleri passat meraklısı olmalarıdır. 

genellikle ses tonları stabildir. mesela 'kardeşim' sözünü hep aynı tonda söylerler. karadeniz müziklerinden hoşlananı da boldur. iyi tespihten anlarlar. günde minimum 12 bardak çay içebilirler.