Bebek Hediyesi Olarak Ne Alacağına Karar Veremeyenlere Öneriler

Bebek hediyesi ne alınır? Hiç bebek sahibi olmayan biri için, bir tanıdığının bebeğine hediye seçmek bazen zorlayıcı olabiliyor. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler.
Bebek Hediyesi Olarak Ne Alacağına Karar Veremeyenlere Öneriler

henüz 8 aylık bir kız bebek annesi olarak güncel fikirler verebileceğimi düşünüyorum. yakın arkadaş grubumuzda ilk bebeği olanlar biziz. yaş ortalamamız 30 ve üzeri. hamilelik haberini verirken altın alma geleneğinin artık son bulmasını istediğimizi belirttik. gelen hediyelerden ve bu dönemde bizim sık kullandığımız şeylerden yola çıkarsak eğer küçük, büyük demeden şöyle bir liste çıkıyor:

giyim ve tekstil

- zıbın/body (sıfır kol, kısa kol farketmez. mümkünse büyük beden 3/6/9 ay alınmalı, bu tüm bebek kıyafetleri için geçerli)

- fermuarlı penye tulum (her doktor kontrolüne gittiğimizde tulum hediye edenlere içimden teşekkür ediyorum)

- fermuarlı peluş ya da wellsoft tulum (giysilerin üzerine üst katman gibi düşünebilirsiniz, mevsim geçişlerinde dışarı çıkarken çok işe yarıyor. bebeğin doğduğu ay hesaplanarak yine büyük beden alınmalı)

- müslin örtü/battaniye (çift katlı ve 100x100 vb ebatlar daha kullanışlı oluyor)

- penye battaniye (bebek arabasında kullanışlı oluyor)

- uyku seti ya da nevresim takımı almayı düşünürseniz bebeğin yatak ebatlarını sormanızda fayda var. biz montessori yatak yaptırdık, ilk 4 ay anne yanı beşik kullandık. küçük bebeklerde yorgan ve yastık kullanılmadığı için klasik beşik boyutlarında hediye edilen setler işe yaramadı. sadece çarşafı kullanmak için koca seti bozmak istemedik. tek kişilik lastikli çarşaf ve pike daha kullanışlı bir tercih olur.

- emzirme yastığı ve babynest set olarak alınabilir.

- bebek kız ise set halinde renk renk saç bantları satılıyor trendyol vb. sitelerden bulabilirsiniz.

- altı kaydırmaz, bilek kısmı ayarlanabilir bebek patiği (bulunduğu aydan büyük alabilirsiniz, bilek kısmı ayarlandığı için problem olmuyor. kış için polar yaz için müslin kumaş olanları var. ilk adım ayakkabısı tavsiye etmem ayak numarası tutturmak zor.)

- uv korumalı şapka (ilk tatili için alınabilir, decathlon'da mevcut)

bebek bakımı

- bebek bezi için koku geçirmeyen çöp kovası (kısaca korbell kova)

- ana kucağı (elektrikli modeller çok pahalı, kanz marka pilli, titreşimli ve müzikli bir model kullandık, çok memnun kaldık. özellikle bebek küçükken çok kullanılıyor)

- şampuan, bebek bakım yağı, pişik kreminden oluşan setler (mustela’nın çantalı yenidoğan setleri oluyor, gayet kullanışlı)

- tarak, tırnak makası vb. ürünlerin olduğu bebek bakım setleri

- serum fizyolojik ve burun aspiratörü alıp set yapabilirsiniz, küçük görünüyor ama sürekli kullanılan ürünler

oyuncak/kitap

- oyun halısı/matı (fisher price, baby clementoni güzel markalar ama genel olarak hepsi iş görüyor. mat alacaksanız fiyatları yüksek olduğu için kedili bir evse dikkat edin, kauçuk matlar kedilerin en büyük eğlencesi oluyor bizimki öyle oldu ama tüy tutmadığı için de mutluyuz. kafalar karışık.)

- eğitici köpekçik (3. aydan itibaren ilgi çekiyor)

- eğitici köpekçik hikaye kitabı (bu gizli silahımız, kötü gün dostu)

- hışırtılı kitap ve zeka kartları

- büyük sorular kitap serisi

- sincap kitap dokun hisset, pop up, hareketli ve fenerli kitaplardan bir set yapılabilir

- bay ve bayan serisinden set yapılabilir (geneli siyah beyaz olduğu için ilk aylarda çok dikkatini çekiyor. kitapları genel olarak hepsiburada’ dan indirimli alabilirsiniz, bol bol kitap kampanyası oluyor)

- ilk adım arabası/yürüme arkadaşı(artık yürüteç tavsiye edilmediği için bu ürün öneriliyor)

- denge kulesi/renkli kaplar

benim tecrübelerime göre en çok kullanılan ürünler bunlar

ne alacağınıza karar veremiyorsanız bir bebek mağazasından alınan hediye kartı/çeki her zaman iş görür.

anne ve baba için bir şey yapmak isterseniz eğer, yemek yapıp götürmek en güzel yardım oluyor. özellikle çeşitli nedenlerle kendi ailesi yanında olamayan ebeveynler ilk etapta o heyecan ve şaşkınlık ile hiçbir şeye yetişemiyor. buzdolabını açıp zeytinyağlı, çorba gibi hazır yemekleri bulmak bizi inanılmaz mutlu etmişti.