Benzin Işığı Yandıktan Sonra Arabayı Kullanmak Zararlı mı?

Benzin ışığı yandıktan sonra aracı kullanmaya devam etmek hangi zararlara yol açabilir?
Benzin Işığı Yandıktan Sonra Arabayı Kullanmak Zararlı mı?

şansınızı çok zorlarsanız benzin pompanızın canına okuyabilir bu olay. 

özellikle kullandığınız araç 2000 cc ve üstü motora sahipse, üzerine bir de septronik-otomatik vitesliyse depodaki benzine güvenilmemesi gerektiğini gösterir bu benzin ışığının yanması. gittiğiniz güzergahtaki birkaç yokuş, trafik yoğunluğu ve dur-kalklar bile sizi yolda bırakmaya yetebilir. 

en yakın benzinciye ulaşmaya çalışın. aksi takdirde, olmayan benzini vakumlamaya çalışan yakıt pompanız yanar; olmadı, en iyi ihtimalle yakıt deposunun dibindeki pisliklerden dolayı pompanın filtresi tıkanır. benzine vereceğiniz paranın birkaç katını çekiciye, tamirciye, parçaya vermenize neden olabilir.

deponuzda her zaman en az çeyrek depo benzin olsun . bu seviyede depoda araba kullanmayı alışkanlık haline getirmeyin. çünkü az benzini çekmek için gereksiz yere zorlanan benzin pompası zarar görebilir. ayrıca depo altında az da olsa kalan çökelti yakıt filtresini tıkayabilir ve zamanla aracın yakıt alımını almasını zorlayarak daha fazla yakmasına sebep olur. 

kısaca özetlersem; bu şekilde birkaç defa araç kullanmaktan bir şey olmaz ama yakıt boş sinyali yanacak kadar kullanmayı alışkanlık haline getirmek zamanla araca bahsettiğim ağır hasarları vermeye yol açar.