Better Call Saul'un Final Sezonunda Neler Yaşanabilir?

Breaking Bad öncesinde yaşanan olayları anlatan Saul Goodman temelli dizi Better Call Saul önümüzdeki sene final yapmaya hazırlanıyor. İşte bu sezonda neler yaşanacağına kafa yoran bir tahmin yazısı.
Better Call Saul'un Final Sezonunda Neler Yaşanabilir?

breaking bad'in büyük hayranı olan bir izleyiciyim. better call saul'u bitirdiğimde senaryonun nereye doğru evrileceğine dair öngörülerim oluştu. buraya bunları içeren bir yazı yazmak istedim.

baştan uyarayım, fark ettiklerim ya da düşündüklerim nedeniyle dizinin gelecek olan sezonundaki seyir zevkiniz bir nebze de olsa etkilenebilir.

Uyarı: Geçmiş sezonlara dair spoiler içerir.

öncelikle saul goodman olarak bildiğimiz jimmy mcgill karakter itibariyle kimsenin tenezzül etmeyeceği işleri alan cingözlü bir adam. breaking bad'de de öyleydi. geçmişinde ise daha da hırçın. hhm gibi bir hukuk bürosuna sahip olmak yerine saul goodman olarak devam etmeyi her aşamada tercih edebilecek bir karakter.

kim wexler ise jimmy'nin dışlanmasından ve tırnaklarıyla kazıyarak avukat olmasından dolayı kendi geçmişine benzeterek kurduğu yakınlıkla jimmy ile birlikte olan paradan ziyade kariyer hırsı olan bir kadın.

bu iki paragrafı akılda tutalım

en başta lalo salamanca'dan başlamak istiyorum. breaking bad'de yer alan şu sahnede saul'un yüzleri maskeli walter white ve jesse pinkman'a "sizi lalo mu gönderdi?" diye sormasının ardından lalo tarafından kaçırılmadığını anladığında şükretmesi nedeniyle lalo salamanca'nın better call saul boyunca ölmeyeceğini çıkartmamız mümkün.

sizi lalo mu gönderdi?


yine breaking bad'de yer alan bu sahnede ise gustavo fring tarafından hector salamanca'ya ailenin son üyesi sen kaldın gibi bir cümle kurması ise aslında lalo salamanca'nın breaking bad zamanında bir tarihte öldüğünü anlatıyor olabilir. bir diğer ihtimal ise gustavo fring'in hector salamanca'nın canını daha çok yakması için söylediği bir yalan da olabilir. yani lalo salamanca breaking bad'de de ölmemiş olabilir.

hector ve gus


bu bilgiler ışığında, gelecek olan sezonda lalo'nun nacho varga'yı ihaneti nedeniyle fena halde öldüreceğini, mike dolayında gustavo fring'e yardım eden saul goodman'ın ihanetini de öğreneceğini, saul'un bu olay sonrası lalo'dan köşe bucak kaçacağını, ve açığa çıkan lalo'nun bir daha ülkeye giremeyeceğini kaçak bir hayat yaşayacağını düşünüyorum.

kim wexler ise, lalo salamanca tarafından öldürülmeyecektir. çünkü saul goodman ne kadar deli dolu, üçkağıtçı, pussy birisi gibi görünse de söz konusu kim wexler olduğunda karşısında durabilir. breaking bad'de yer alan yukarıdaki sahnede "sizleri lalo mu gönderdi?" sorusunu sorarken inanılmaz derecede korkuyordu. şayet kim wexler, lalo salamanca tarafından öldürülmüş olsaydı saul goodman'ın bu kadar korkarak lalo'dan bahsetmek yerine nefretle bahsederdi.


kim'in saul goodman'ın yalanlarından ve gizli saklı işlerinden bir noktadan sonra bıkacağını ve saul'u terk edeceğini düşünüyorum. bu noktada kendisinin daha iyi birisini hak ettiğini, kariyeri gereği saul tarzı avukatlık yapamayacağını, ya eyaleti terk edeceğini ya da hhm'e ortak olarak gireceğini düşünüyorum. belki de howard hamlin ile evlenebilir. ancak bu noktada benim düşüncem vince gilligan'ın breaking bad'deki gibi malum skyler white karakteri yaratacağını sanmıyorum. tahminim, kim ve saul'un yolları çok keskin bir şekilde ayrılacak.

saul hakkında ise daha başka olaylar var, henüz kafamda oturtamadım...