Bir Aşçının Püf Noktalarıyla: San Sebastian Cheesecake Tarifi

San Sebastian Cheesecake nasıl yapılır? San Sebastian Cheesecake malzemeleri nelerdir? Ekşi Sözlük'ün aşçı yazarlarından 'hidrofobik suaygiri'nın anlatımıyla bir San Sebastian Cheesecake tarifi.
Bir Aşçının Püf Noktalarıyla: San Sebastian Cheesecake Tarifi


malzemeler (8-10 kişilik)

6 paket taze peynir (mis marka)
350 gr toz şeker
7 yumurta
1 vanilin
500 gr krema (biraz fazla)
40 gr un

önemli nokta

burada önemli olan şey peynir ile şekerin uyumunu sağlamak. eğer elinizde thermomix varsa peynirin içinde şekerin erimesi için 4 derece hızda karıştırsanız olur ama thermomix ben dahil birçoğumuzda olmadığı için evdeki mutfak robotu ile pudra şekeri yapmamız gerekmekte. eğer onu da yapamam diyorsanız yukarıdaki tarifte yer alan 350 gr toz şeker, 400 gr pudra şekerine karşılık gelir.


yapılışı

pudra şekerimizi peynirimiz ile mikserin en yavaş modunda karıştırıyoruz. şekerin peynir içerisine erimesini sağladık ve daha sonra vanilini ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. bu esnada 1 dk ara ile yumurtaları teker teker karışımın içerisine kırıyoruz . karışımımızın homojen olması için de son yumurtayı kırdıktan 3 dakika sonra kremamızı ekliyoruz. kremadan sonra 7 dakika daha mikserin orta devirinde karıştırdıktan sonra unumuzu ekleyip 5 dakika daha karıştırıyoruz. karışımı süzdükten sonra cheesecake kelepçeli kalıbına youtube videolarında gördüğünüz gibi yağlı kağıtları yerleştiriyoruz ve karışımımızı döküp kalıbı tezgaha 5 cm yüksekten bırakarak havasını alıyoruz.


önceden ısıttığımız fırınımızda 225 derece 30 dakika pişirdikten sonra 280 dereceye ayarlıyoruz ve burada da 7-8 dakika pişirdikten sonra işlemimiz tamamlanıyor. pişirme işlemi tamamlandıktan sonra en az 30 dk oda sıcaklığında, daha sonra 1 saat buzdolabında dinlendiriyoruz.

artık cheesecake yapmasını biliyorsunuz.

Evde Oturarak Mezun Olabilmeyi Sağlayan Güzel Olay: Online Üniversite

Pastanelerdeki ile Aynı Lezzeti Elde Etmenizi Sağlayacak Bir Magnolia Puding Tarifi