Bir EPUB Dosyası, Amazon Kindle'a Nasıl Gönderilir?

Uluslararası e-kitap standardı olan EPUB (Electronic Publication) dosya biçimi, Kindle'a nasıl indirilip görüntülenebilir? Cevabı burada.
Bir EPUB Dosyası, Amazon Kindle'a Nasıl Gönderilir?
iStock

elimde epub var ama bilgisayar, calibre falan kullanmadan bunu nasıl kindle’a gönderebilirim diyenler yanaşın şöyle yamacıma:

ihtiyacınız olanlar

1. bir adet telefon (ben iphone kullandım). evet bu kadar, başka bir şeye ihtiyacınız yok.

elimde epub yoktu. şu siteyi buldum, üye olup ücretsiz olarak epub kitapları indirebilirsiniz. indirebilmek için ücretsiz üyelik yapıyorsunuz.

buradan 1984 kitabını epub olarak indirdim. iphone safari bunu direkt “dosyalar-files” uygulamasında “download” klasörüne indiriyor. kitap 350 kb. bak kilobyte diyorum. tüy siklet yani.

yapılacaklar

1. şu sayfaya gidiyoruz.

2. ayarları seçiyoruz: “epub to mobi” (biliyorum azw kindle’ın orijinal formatı ama burada mobi seçmeniz gerekiyor) ve “upload file”. bundan sonra “choose file” deyip telefonumuzdan e-pub kitabı buluyoruz ve “convert” butonuna basıyoruz.

3. “conversion complete” dedikten sonra “download now”a tıklayıp kitabı mobi formatında indiriyoruz.

4. indirdiğimiz dosyayı yine “dosyalar-files” uygulamasından paylaş-share yaparak amazon kindle email adresine, email olarak gönderiyoruz. kindle’ı bir daha internete bağladığımızda kitap inmiş olacak.

ekleme: elinizde pdf varsa ve kindle'da okumak isterseniz; kindle mail adresinize pdf dosyasını sadece mailin konu kısmına convert yazarak göndermeniz yeterli. amazon, pdf'i uygun formata çevirip kindle'ınıza gönderir.

Web Sitelerinde Görülen Bir Yazı Nasıl Amazon Kindle'a Gönderilir?

Amazon Kindle'a Güncelleme Nasıl Yapılır?