Bir İstanbul Masalı'nın Şimdi Bakınca Hüzünlendiren Seküler Detayları

2003-2005 arası yayınlanan Bir İstanbul Masalı, başka bir dönemin Türkiye'sini yansıtıyordu diyebiliriz.
Bir İstanbul Masalı'nın Şimdi Bakınca Hüzünlendiren Seküler Detayları

bir istanbul masalı... geçen karantina sürecinde evde ses olsun diye açıp arada baktığım sahnelerinde bile beni nakavt etti. zaman zaman gözlerim doldu, 2003, 2004, ulan nereden nereye dedirte dedirte izletti kendini.

- insanlar şarap eşliğinde kutlama yapıyor, zengin kesim viskisini yuvarlıyor. düğünde rakı içiliyor.


- sabun olmuş yaşlılardan gençlere aşk ve sağlıklı cinsel hayat vurgusu yapılıyor. ömer behiye'yi dudaklarından öpüyor, ozan gidip eczaneden prezervatif alıyor.


- esma'nın hocası akademiye, selim arhan piyasaya, zekeriya siyasete sallıyor. zerre tereddüt yok.


- s*kiş sokuş, bakış, bakış, ağlaş ağlaş, öpüş, koklaş ağlaş, sarış sarmalına girmeden hayata dair bir sürü aforizma paylaşılıyor. ömer arhan "muhasebeler şirketlerin yatak odasıdır" demişti adeviye hanım'a mesela. selim ve babasının iş ve meslek ahlakı çatışması güzel yansıtılan başka bir açmaz. 


- çok içtiğiniz bir gece bar işleten seksi kadın arkadaşınız size küfe servisi yapıp yanınızda üstüyle uyuyakalabiliyor. sabah da bu şekilde uyanılıyor, kadın erkek arasında dengesiz bir enerji yok. 


- zekeriya eşcinsel bir karakter olarak kanlı canlı karşınızda. üstelik iş hayatında sağlam bir pozisyonda, karikatürize edilmeden.


vay anam vay. neler döndü bu 18 yılda serhat, neler...