Bir Türlü Çıkmayan The Winds of Winter Öncesi, Karakterlerin İçine Düştüğü Son Durumlar

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine kaynaklık eden Buz ve Ateşin şarkısı serisinin yıllardır beklenen 6. kitabı The Winds of Winter (Kış Rüzgârları) öncesinde karakterlerin nerede kaldığını hatırlayalım.
Bir Türlü Çıkmayan The Winds of Winter Öncesi, Karakterlerin İçine Düştüğü Son Durumlar
Uyarı: Haliyle spoiler içerir.

jon: kara kalede böğrüne bıçağı yedi. kırmızılı kadının sakso çekerek uyandırmasını bekliyor.

dany: ejderhaya binip uçtu gitti. ejderhadan inmiş yürürken dorthraklar etrafını sarmıştı.

tyrion: ikinci oğullara katıldıydı. ne zaman ve nasıl dany ile yolu kesişir, bilemiyoruz.

arya: çok yüzlü tanrı'nın baş hizmetkarı kibar adam, kibar kibar götünü kırbaçlayarak eğitiyor hala bunu. westeros'a ne zaman geçeceği belirsiz.

sansa: baleish piçinin piçi gizli kimliğiyle arryn vadisinde takılıyor. sümsük robert arryn anasının memelerinden mahrum kaldı, yakında bununkine yapışır.

stannis: kışyarını fethedeceğim diye mal mal gidiyor bakalım. theon da ulaştı ordusuna.

cercei: şu dinci yobazlara dizideki gibi bir son hazırlayacak mı göreceğiz.

jaime: lady stoneheart ile ne maceralar yaşayacak belli değil.

samwell tarly: martellerin kızı ile karşılaşmıştı şu üstad medresesinde. nasıl sırlara erecek bekliyoruz.

barristan selmy: meereen savaşının komutanı kendisi. kendi işini kendi mi halledecek yoksa dany gelip de götünü mü kurtaracak bekliyoruz.

greyjoylar: bunların her biri ayrı mevzu. theon stannis'in ordusuna gitmişti zaten. euron boru falan bi şeyler diyordu. victarion dany'nin hayalini kurarak dar denizde 31 çekmekle meşgul. nereye bağlayacak bir tahminim yok.

rickon stark: inşallah bu çocuğu dizideki gibi malca harcamaz martin. en son soğan şövalyesi peşine düşmüştü bulmak için. daha iyi bir şeyler olsun bu velet.

bran stark: kitapta beni en heyecanlandıran bölümler hep bunundu. inşallah o kadar yeteneği sırf röntgencilikle zayi etmez şişko dede. seri sonunda tahta bu oturacaksa da daha iyi bir son bekliyoruz.

aegon: güya son targaryen olan ama bence blackfyre olan bu zibidi de westeros'a geçmişti. tyrion'un aklına uyup önce halası dany'e kendini kanıtlayacaktı falan. bence martin bunu seriye eklemekte pişmandır. o kadar gereksiz ayrıntı. sonunda blackfyre piçi çıkacak.

zaten dizinin bana göre kitaptan iyi olduğu sadece üç yer var:

1- bunu diziye hiç almamak.

2-lady stoneheart olayını hiç girmemek.

3-arya'yı boltonlardan değil de lannisterlardan kaçırmak. (zira arya'nın henüz starklara ihanet etmemiş boltonlardan yardım istemeyip de nöbetçileri bıçaklayarak kaçması kitapta saçma duruyordu. dizi bunu lannisterlara çevirerek bence çok doğru bir iş yaptı.)

mance: bu adam kitapta ölmedi. kırmızılı kadın bunu değiştirip yerine başka birini yaktırdı. bu adam neye hizmet edecek ,hiçbir fikrim yok.

velhasılkelam şu kadar olayı nereye nasıl bağlayacak hiçbir tahmin yürütemiyorum. dizi senaristleri yiyemeyeceği yarrağın altına yattı, sonu malum. inşallah george martin sadece titiz olduğu için çıkartmıyordur kitabı. yoksa o da artık altından kalkamıyorsa seriye yazık olacak...