Bizimkiler Dizisindeki Sabri Bey'in Aslında Haklı Olması

Sizce de Bizimkiler dizisinin apartman yöneticisi Sabri Bey'in hakkını verme zamanı gelmedi mi artık?
Bizimkiler Dizisindeki Sabri Bey'in Aslında Haklı Olması

madem geçmişimizle ve tarihimizle yüzleşiyoruz, pazar akşamları banyo çıkışı portakal emcürürken ayıpladığımız, hor gördüğümüz, pislik dediğimiz bizimkiler sabri bey'in de hakkını teslim etme ve ömür boyu zabıt ödülünü verme zamanı geldi.


sabri bey'in çoğu zaman problem yaşadığı katil yavuz, şu anda o sevmediğimiz ve nefret ettiğimiz höt höt bir mafya karakter. yüksek sesle konuşan, çöp bidonlarını keyfi olarak deviren ve silahla dolaşan biri. apartman yöneticisi olarak sabri bey bu adamı apartmanın selameti için yola getirmeye çalıştı sadece. apartmanda horoz besliyordu bu adam, horoz!!! hem de horozları dövüştüren bir caniydi. nerede hayvan hakları?


kapıcı cafer ise tam bir şark kurnazı. sürekli yan gelir peşinde koşan, apartman vazifelerini kenara bırakıp meyve satan, tavuk pilav start-up'ı kuran, avanta peşinde getir götür işi yapan bir lümpen. sabri bey bu fırıldak için zabıt tutmayacak da kimin için tutacak?


bu iki örnek zaten sabri bey'in yaşadığı problemlerin %95'ini kapsıyor. ama biz ne yaptık? haklı olandan değil, güçlü olandan taraf durduk. katil yavuz'un şiddete eğilimi bizi cezbetti. cafer denen arsızın acındırmalarına ve manipülasyonlarına kandık.


o güzel sabri bey'ler artık yok. artık höt hötler avantacılar türkiyesi'nde yaşıyoruz. eserinizle övünün.

15 Günlük Şarj Süresiyle Cezbeden HUAWEI WATCH GT 2'nin İncelemesi

Efsane Dizi Bizimkiler İle Birlikte Hayatımıza Giren Deyimler