Britney Spears'ın, Vesayet Davasında Ailesiyle İlgili Anlattığı Kan Dondurucu Şeyler

Britney Spears'ın kişisel ve finansal hayatının kontrolü, 2007'de yaşadığı psikolojik buhranın ardından babası Jamie Spears'a verilmişti. Ancak bu durumun Britney'e daha çok zarar verdiği yıllar içinde ortaya çıktı ve ünlü şarkıcı için hayranları tarafından "Free Britney" kampanyası başlatıldı. Britney, 13 yıldır kontrolünde olmayan vesayetini geri almak için çıktığı duruşmada dün gece ilk kez ifade verdi.
Britney Spears'ın, Vesayet Davasında Ailesiyle İlgili Anlattığı Kan Dondurucu Şeyler

britney spears, dün gece görülen vesayet duruşmasında, kendisine son 13 yılda yapılan tüm şerefsizlikleri bir bir anlattı. ayrıca mahkemeden üzerindeki vesayetin kaldırılmasını istemiştir.

babasının onu nasıl istismar ettiğini, isteği olmadan akıl hastanesine yatırıldığını, covid bahanesiyle evden çıkarılmadığını, vücuduna rızası dışında vasileri tarafından spiral yerleştirilerek bebek sahibi olmasının engellendiğini, onu asiste etmek için mahkeme tarafından atana profesyonel bakıcı tarafından babasına benzer şekilde istismar edildiğini falan anlattı çat çat çat.

şu an tarih yazılıyor resmen…


güncelleme: 20 dakika ara verildi duruşmaya çünkü şerefsiz babasının avukatlarının konuşması gereken şeyler varmış.

güncelleme 2: duruşmayı dinlemek yasaktı ancak neredeyse tüm free britney temalı hesaplar ya canlı tweet akışı yapıyorlardı ya da canlı yayın yapıyorlardı. hakime haber uçurdular ve yayın kesildi şu an artık dinleyemiyoruz. gerçi artık dinlesek ne olur, dinlemesek ne olur? kız söyleyeceğini söyledi. bana yaptıkları muamele “seks ticareti” dedi, daha ötesi var mı?

güncelleme 3: tüm aile sömürmüş kızı resmen. bir ara şunu dedi: “ailemi dava edebilecek özgürlüğe sahip olmak istiyorum!” ondan önce de şunu demişti :“bana bunu yapan herkes hapse girmeli.” bildiğiniz korku filmi teması bu yaşadıkları. kafam yerinden uçacak gibi. inanamıyorum duyduklarıma. aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

güncelleme 4: kıza ihtiyacı olmadığı halde lityum vermişler ve ilaçlar yüzünden sarhoş gibi gezmiş. hatta bir ara ona bu ilaçları yazan ve zorla aldıran doktor öldüğü için mutlu olduğunu bile söyledi. varın siz düşünün!


güncelleme 5: yavşak kız kardeşi, instagram’da free britney aktivistlerine “siz ailenizde akıl hastalığı olan biriyle yaşamanın ne demek olduğunu bilemezsiniz” temalı bir cevap vermişti. al sana akıl sağlığı! demek ki neymiş para için insan her boku yapar, ablasını bile satarmış!

güncelleme 6: bir ara miley cyrus’tan bahsetti. “miley ve onun jenerasyonu mtv müzik ödüllerinde sahnede ot içiyorlardı ancak onlar yanlış yaptıkları şeyler için benim kadar cezalandırılmadılar” dedi. benim göz yaşım pıt!

güncelleme 7: bundan birkaç sene önce başlayan free britney hareketinin tamamen haklı olduğu da bu duruşma sonrasında onaylandı. isimsiz biri, britney’nin instagram’ındaki postlarını inceleyen bir podcast yayınına, britney’nin rızası dışında bir akıl hastanesinde tutulduğunu söylemesinden sonra her şey değişti. bugün geldiğimiz nokta skandal!


güncelleme 8
: bir yerde, tüm dünyaya iyi olduğu yalanını söylerken aslında iyi olmadığını, çok sinirli olduğunu, sürekli ağladığını ve uyuyamadığını söyledi. buradan yola çıkarak anlıyorum ki instagram’ındaki tüm yazılar kontrolü dışında yazılan şeyler. geçenlerde hakkındaki nyt belgeseli yüzünden çok ağladığını falan yazmıştı, bir “acaba mı?” demiştim. külliyen yalanmış…

güncelleme 9: şimdi aklıma geldi. bunun iğrenç menajeri artık hangisiyse, herhalde ya larry rudolf’tur ya da lou m. taylor’dır; sırf bazı dans hareketlerini istedikleri gibi yapmıyor diye britney’nin terapistini arayıp kızı şikayet etmişler. orada dedi ki: “ben köle değilim, birkaç dans figürüne de hayır diyebilme özgürlüğüm olmalı.” vay anam vay…

britney'in mahkemede anlattıklarının ses kaydı (ingilizce)