Bu Sektördeki Birinden: Çamaşır Makinesinin Uzun Ömürlü Olması İçin Gerekenler

Bir çamaşır makinesi üreticisinden, ortaya karışık ancak işe yarar öneriler. Buyrun.
Bu Sektördeki Birinden: Çamaşır Makinesinin Uzun Ömürlü Olması İçin Gerekenler
iStock

çamaşır makinesi üreticisi olarak şunu söylemek istiyorum herkese, hatta tüm dünyaya seslenmek istiyorum

lütfen ama lütfen çarşaflarla havluları karışık makineye atmayınız. bunu yaptığınızda makinenin balanssız çalışmasını sağlamış olmakla birlikte, rulmanlarında anasını ağlatırsınız. sonra bir bakmışsınız ki 1 yıllık makinanız sıkmayı unutmuş yürümeyi öğrenmiş, su kaçırır olmuş... yapmayın bu hatayı, ayrı ayrı atın.

ikincisi, makineyi yarım doldurmayın makina tam kapasite dolduktan sonra çalıştırın

bir t-shirt için makine çalıştıranı gördü bu gözler... tam kapasite çalıştırdığınız takdirde makineniz güzel bir çitileme işlemini sizin yerinize yapacaktır. deneyin görün.


üçüncüsü, çok fazla deterjan kullanmayın

çok deterjan iyi temizlik anlamına gelmiyor, makinenin önemli yerlerinin tıkanmasına sebep olur, mutlaka ölçek kabı kullanın. olabildiğince az deterjanla yıkayın çamaşırlarınızı.
deterjandan tasarruf demek, su tasarrufu demek. su tasarrufu demek enerji tasarrufu demek..
çok su ısıtmak ile az su ısıtmak arasında dağlar kadar fark var çünkü. son olarakta en az ayda 1 kez kireç sökücü ile makinenizi temizleyin.

çamaşır makinesi önerisi için

çok paranız varsa miele alın. miele gerçekten kaliteli makinadır, ama çok pahalı, zengin işi diyebilirim. bu makina size mekanik olarak en az arızayı verecektir. miele harici diğer makinelerin neredeyse hepsi aynıdır, sadece süsleri değişir. bu yüzden servis ağı geniş olan, parçası kolay bulunan makine tercih edin. ben böyle konularda şiddetle altus öneriyorum. altus, arçelik'in yan firması. yani arçelik servisi bakıyor, hem de parçaları kolay bulunur.  kısaca altus öneriyorum hem uygun, hem servisi geniş hem de parçası kolay temin edilir.


kireç sökücü önerisi için

calgondan şaşmayın arkadaşlar. gerçekten etkili... biraz pahalı olabilir ama işe yarıyor.
geceden makineye dökün, yarım saat kadar çalkayın, sonra sabaha kadar beklesin.
min 8 saat max 12 saat beklesin. sonra biraz çalkalayıp tahliye edin. sadece su ile son çalkalamayı yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. ayda 1 defa yapın.