Bu Sene Keyifli Geçen NBA Play-Off'larında Son Durumun Genel Bir Özeti

Konferans yarı finallerine ulaşan NBA Playoff'ları, bu sene epey eğlenceli geçiyor. İşte son durumun özeti.
Bu Sene Keyifli Geçen NBA Play-Off'larında Son Durumun Genel Bir Özeti

yine bol dramalı harika bir playoff sezonu izliyoruz

nuggets-timberwolves serisi 2-2’ye geldi ve momentum denver tarafına geçti. 2-2’ye gelmesinden daha önemli şey denver’ın denver gibi oynamaya başlaması ve çok net galibiyetler alması. mike malone üst düzey koçlardan biri. maça hazırlanma ve maç içi müdahelelerde hep başarılıydı. ama nihayetinde denver gazla çalışan bir takım. geçen yıl bütün playoff boyu medya “denver şimdi yenilecek şimdi yenilecek” diye diye mike malone’un ekmeğine yağ sürmüş, mike malone da bunu oyuncularını motive etmek için kullanmıştı. bu sene şampiyon olarak sahaya çıktıkları için böyle bir şansları normalde yoktu. ama minnesota serisinde ilk iki maçın ardından “denver süpürülüyor”, “jokic mvp’yi hak etmiyor”, “jokic dirk seviyesinde bile değil” gibi saçmasapan yorumlar gelince bu yine denver’a yaradı. ben bu oyunu sonraki iki maçta da devam ettireceklerini ve 4-2 ile seriyi kapatacaklarını düşünüyorum.

dallas-okc serisinde okc’nin rebound problemi gün yüzüne çıktı

luka kötü oynamıyor ama luka gibi de oynayamıyor. bunda dort’un sert savunmasının da etkisi var. bence o savunma haddinden fazla sertti ve 6 faulle atılabilirdi. pj washington çok ekstra oynuyor. dallas’ın 2-1’den seriyi vereceğini sanmıyorum.

knicks-pacers serisinde bugün pacers kendi evinde ezdi geçti

bir ara fark 42’ye çıkmıştı. daha ilk çeyreğin ortasında maç bitmişti aslında. thibs hoca oyunculara fazla yükleniyor. hal böyle olunca da çoğu sakatlanıyor. sakat olmayanlar da tam performansla oynayamıyor. og yok, robinson yok, randle zaten yoktu, brunson da sakat sakat oynamaya çalışıyor. hart her maç 48 dakika oynatılıyor. bu şekilde nereye kadar dayanabilirler bilmiyorum. bu turu geçseler bile böyle celtics’i geçemezler. 2-2 giden seride pacers momentum olarak ve sağlık olarak avantajlı durumda.

celtics-cavs serisinde 2-1 celtics önde

ama 4. maç cavs evinde. celtics saçmasapan bir şekilde yenilebiliyor. ancak buna rağmen her maçın favorisi celtics. bir ya da iki maç daha bırakabilirler. cavs geçerse benim için çok sürpriz olur.

amerikalı nba yorumcuları kafayı sga ve ant ile bozmuş durumda ama batı finalinde iki beyaz süperstarı izleyeceğiz gibi duruyor

özellikle shaq’ın jokic’e yaptığı saygısızlık çok anlamsızdı. adama mvp ödülünü açıklarken gidip tebrik edeceğine “sen hak etmedin sga hak etmişti” dedi shaq. jokic mvp ödülünü sallamıyor olabilir ama saygısızlığı da görmezden gelecek değil. bu tarz olaylar günün sonunda denver’ın işine yarıyor. underdog değilken underdog’muş gibi hissediyorlar. denver seriyi hala kaybedebilir tabii ama bu ritmi bulduktan sonra bu zor bayağı.