Bugünlerde Su Yüzüne Çıkan Uma Thurman ve Quentin Tarantino Kavgasının Sebebi Nedir?

Uma Thurman ve yönetmen Quentin Tarantino arasında, Kill Bill filminin çekimleri sırasındaki bir araba sahnesi nedeniyle ciddi bir tartışma yaşanmış meğerse.


Hollywood'da 2017'ye damga vuran taciz skandalları ünlü yönetmen Tarantino'ya da uzandı. Aktris Uma Thurman, geçtiğimiz günlerde Kill Bill filminin çekimleri sırasında Harvey Weinstein'ın tacizine uğradığını ve Tarantino'nun da çekimler sırasında kendisine zulmettiğini söylemişti.


Bu açıklamanın ardından Thurman, çekimler sırasında sağlığını tehdit eden bir sahneye ait görüntüyü Instagram hesabından paylaştı. Oyuncu, bu sahnedeki kazada yaralanmıştı.

Thurman'ın Tarantino'ya dair suçlamasının temelini bu kaza oluşturuyor. Oyuncu ayrıca yönetmenin kendisinin boğazlandığı sahneleri çekmekten büyük zevk aldığını ve yüzüne tükürdüğünü söylemişti.


Sözlük yazarı "melankolik koala", olayı ayrıntılarıyla incelemiş

efendim olay tarantino'nun ağzından şöyle gerçekleşiyor

kaynak: http://deadline.com/…ash-new-york-times-1202278988/

uma thurman'ın araba sürüp saçlarını dalgalandıracağı bir sahne var. sahne şu:


bu sahne için tarantino ehliyeti olan ancak biraz acemi olan uma'dan sahneyi dublörsüz ve gerçekçi çekmek istediğini söylüyor.

uma ise mırın kırın etse de tamam diyor.

sahneden önce tarantino bu yolda arabayla sürüş yapıyor. yolun dümdüz olduğunu görüp bir problem çıkmayacağını düşünüyor. hatta uma'yı "yaparsın sen, aslansın, kaplansın" diye gazlıyor.

ancak neden sonra ışık açısı yüzünden aynı yolu tersten gitmesine karar veriyorlar. tarantino da "yol zaten düz, ters gitse yine düz olacak" diyor. ancak yolun başlangıcında kendisi sürerken (muhtemelen kalkışta düşük hızda olmasından dolayı) farketmediği çok hafif bir şikan (sert viraj) var.

uma thurman bu şikanda kaza yapıyor.

tarantino "hayatımın en büyük pişmanlıklarından biri" olarak tanımlıyor. uma kaydı istediğinde de mırın kırın etmeden gidip veriyor. uma'nın tarantino'yu affetmesinin sebebi de bu.

zaten açıklamasında "hatasını ve pişmanlığını dile getirip kabul etmesi büyük cesaret örneği" filan diyor.

sahne gerekli miydi, tartışılır.

bruce lee'nin oğlu brandon lee öldü lan sette. adam kurşun yedi öldü resmen. sinema sanat olduğu kadar çok teknik de bir iş.

tarantino manyak bir adam, aşırıya kaçan teknikleri olduğu ortada. bununla ilgili çok tartışma dönüyor (inglorious basterds'deki hans landa'nın alman aktristi boğma sahnesi).


ama bu sahnede ihmalkarlık harici bir hatası bence yoktur.

uma thurman'ın bu olayın üzerini kapatılması için suçladığı isimler arasında tarantino yok, kendisi bunu "for this i hold lawrence bender, e. bennett walsh, and the notorious harvey weinstein solely responsible." diyerek açıklıyor. tarantino'yu değil, üzerini kapattıkları için lawrence bender, e. bennett walsh ve harvey weinstein'i suçluyor.

ve captain obvious uçar gider.

Bu içerik de ilginizi çekebilir