Canınız Sıkkınken İzlendiği Takdirde Bünyeye Mutluluk Aşılayan İlaç Gibi Filmler

Feel good (iyi hisset) filmlerinden oluşan nefis bir liste, buyrun.
Canınız Sıkkınken İzlendiği Takdirde Bünyeye Mutluluk Aşılayan İlaç Gibi Filmler

1. step brothers (2008)

tür: komedi/dram

kısa özet: 39 yaşında annesinin yanında yaşayan bekar bir adam ve 40 yaşında babasının yanında yaşayan bekar bir adam, anne ve babalarının evlenme kararı almasıyla üvey kardeş olurlar. birbirlerinden o kadar nefret ederler ki sürekli kavgaya tutuşurlar. ta ki anne ve babalarının evlilikleri riske girene kadar. ikilinin ayrılmasını istemeyen kardeşler onları yeniden bir araya getirmek için birlik olurlar.

oyuncular: john c. reilly, will ferrell, mary steenburgen, richard jenkins, adam scott, kathryn hahn

step brothers (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0838283/


2) the break-up (2006)

tür: romantik/komedi

kısa özet: brooke ve gary, iki yıldır chicago'da yaşayan bir çifttir. brooke, gary'nin sorumsuz davranışlarından sıkılır ve artık kendisine değer vermediğini düşünerek gary'den ayrılma kararı alır. gary ise bu duruma içten içe üzülse de, yapısı gereği güçlü görünmek ister ve bu karara rest çeker. karşılıklı çekişmelere dönüşen bu oyun, biri pes edene kadar devam edecektir.

oyuncular: vince vaughn, jennifer aniston, jon favreau, cole hauser, justin long, john michael higgins

the break-up (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0452594/

3) we bought a zoo (2011)

tür: komedi/dram

kısa özet: eşini kaybetmiş bir baba, iki çocuğu ile beraber yeni bir hayata başlamak için doğayla bütünleşen büyük bir ev alır. ancak seçilen ev eski bir hayvanat bahçesini de içinde barındırır. neredeyse kapanmak üzere olan bu hayvanat bahçesini yeniden canlandırmak için oranın müdürüyle el ele verirler.

oyuncular: matt damon, scarlett johansson, benjamin mee, maggie elizabeth jones, colin ford, thomas haden church

we bought a zoo (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt1389137/

4. les choristes (2004)

tür: müzikal/dram

kısa özet: müzik öğretmeninin tayini, çoğunluğunu fakir ve kimsesiz çocukların oluşturduğu yatılı bir okula çıkar. bu okuldaki çocuklar disiplinsiz ve haytadır. okul müdürü, disiplini sağlamak için hücre cezası, dayak cezası gibi sert uygulamalarda bulunsa da disiplini getiremez. müzik öğretmeni ise daha önce görülmemiş bir yöntem uygular.

oyuncular: gérard jugnot, françois berléand, jean-baptiste mauiner, kad merad

les choristes (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0372824/

5. downsizing (2017)

tür: bilim-kurgu/dram/komedi

kısa özet: dünyadaki kaynakların sınırlı olması, gelecek adına tehdit oluştururken, bir bilim insanı buna çözüm olarak; insanların dahi boyutlarını küçültecek bir teknoloji icat eder. küçük insanların yaşadığı dünyada boyutsal farklılık sebebiyle refah vardır. dış dünyada 150 bin dolar, küçük dünyada 15 milyon dolar etmektedir. paul ve audrey çifti ise yıllardır ev almak isterler ancak tüm birikimleri 150 bin dolar'dır. küçülen insanların mutlulukları ve refah düzeyi onları etkiler ve bir karar alırlar. ancak biri bu kararı uygulamaktan son anda vazgeçer. diğeri ise bunu kabullenip, küçük dünyayı keşfetmeye başlar.

oyuncular: matt damon, hong chau, kristen wiig, christoph waltz, jason sudeikis, udo kier, laura dern

downsizing (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt1389072/


6) mr. popper's penguins (2011)

tür: komedi

kısa özet: tom popper, eşinden boşanmış iki çocuklu bir babadır. hayatı, işi ve çocukları arasında giderken, babasının vefatı üzerine kendisine miras kaldığını öğrenir. bu miras ise 6 tane penguendir. tom bu penguenleri bakamayacağını düşünerek bir hayvanat bahçesine vermek ister ancak çocukları bu penguenleri sevince kararından vazgeçer. başta çocuklarıyla arasını düzeltmek isteyen tom, zamanla penguenleri sevmeye başlar. onların yaşayabilmesi için her şeyi feda eder.

oyuncular: jim carrey, carla gugino, madeline caroll, henry kelemen, angela lansbury, philip baker hall, ophelia lovibond

mr. popper's penguins (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt1396218/

7) it could happen to you (1994)

tür: romantik/dram/komedi

kısa özet: herkes tarafından sevilen bir polis memuru, fakirlikten dem vuran eşine uyar ve 64 milyon dolarlık büyük çekilişe katılır. bir gün kafede kahve içer ancak garsona bahşiş verecek parası çıkmaz. cüzdanında bileti görünce, ortaya çekiliş ikramiyesinin yarısını koyar. garson bunun neredeyse imkansız olduğunu bilir ama bahşiş alamadığına da içerlemez. ancak kader o ki bilet tutar ve olaylar üç kişinin de hayatını değiştirir.

oyuncular: nicholas cage, britget fonda, rosie perez, stanley tucci, wendell pierce, richard jenkins

it could happen to you (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0110167/


8. mrs. doubtfire (1993)

tür: komedi/dram

kısa özet: eşinin kararlılığı sonucu boşanmayı kabul eden bir adam, çocuklarının velayetini de bu davada kaybeder ve bir daha asla göremeyecektir. gazete bir ilan görür, bu ilanda eski eşi, evde çocuklara dadılık da yapabilecek bir hizmetçi aramaktadır. adam kendini dadı kılığına sokar ve eski evine sızar. amacı, dadı kılığında hem çocuklarını görmek hem de karısına kendisini sevdirmektir. nitekim işler hiç de yolunda gitmez ve aksilikler ardı ardına gelir.

oyuncular: robin williams, sally field, matthew lawrance, lisa jakub, mara wilson, pierce brosnan,

mrs. doubtfire (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0107614/


9. rain man (1988)

tür: dram

kısa özet: charlie, zengin bir ailenin çocuğudur. babasının ölümü üzerine, tek varis olarak mirası alacağına dair hayaller kurar. oysa babası kendisine sadece 1949 model bir araba bırakmıştır. kalan servetinin tamamını ise, o güne kadar charlie'nin varlığından bile haberdar olmadığı otistik dahi ağabeyine bırakmıştır. charlie mirastan vazgeçmez ve üvey ağabeyi raymond ile tanışır.

oyuncular: dustin hoffman, tom cruise, valeria golino, jake hoffman, bonnie hunt

rain man (fragman)

imdb linki: https://imdb.com/title/tt0095953/

10. tag (2018)

tür: komedi/aksiyon

kısa özet: çocukluklarından beri elim sende oyununu oynayan 5 arkadaş, her yıl belli bir zamanda bu oyunu oynamaya devam eder. içlerinden biri vardır ki, daha önce kendisine hiç dokundurtmamıştır ve bu başarıyı sonuna kadar korumak ister.

oyuncular: jeremy renner, john hamm, ed helms, isla fisher, jake johnson, annabelle wallis, rashida jones, leslie bibb

tag (fragman)


imdb linki: https://imdb.com/title/tt2854926/

not: sıralamaya çok takılmayın. şimdiden keyifli seyirler.