Citroen AMI Sahibi Ekşi Sözlük Yazarlarının Araçla İlgili İzlenimleri: Alınır mı?

Citroen'in elektrikli otomobili Citroen AMI'yi bir süredir kullanan Ekşi Sözlük yazarları, araçla ilgili artı ve eksileri yazmışlar.
Citroen AMI Sahibi Ekşi Sözlük Yazarlarının Araçla İlgili İzlenimleri: Alınır mı?

bugün ilk defa test imkanı buldum citroen ami'yi. şehir içi için ideal bir tercih olabilir diye düşündürdü. yarın gidip alma isteği uyandırdı. fiyatı da, yakıtı da cep dostu.

güncelleme: aldım, deneyimledim. 50 gün aktif kullanmış bir kardeşiniz olarak yaklaşın, yorumumu yapıyorum.


citroen ami'nin artıları

- kesinlikle ekonomik

- park sorunu yok

- inanılmaz dikkat çekici. geçen yıla kadar 4 cabrio ve i8 kullanan bir vatandaş olarak onlardan bile daha dikkat çekici olduğunu iddia edebilirim

- çok pratik ve rahat bir kullanımı var

- 2 kişilik olmasına rağmen için geniş


eksileri

- kesinlikle bir otomobil olarak düşünülmemeli

-  hız limiti, çevreyolu tarzı büyük caddelerde sorun yaşatabilir

- sıcak havalarda tam anlamıyla eziyet. 2 gün kapılarını söktürüp kullandım, hareket halinde tamam ama ışıkta durduğunuz an yanıyorsunuz (antalya bölgesi malum)

- bir de bu pil, parça vs. tedariği bende soru işareti idi (bu yorum bilgisizliğimden) ve elimi tutan ilk arkadaşa ücreti mukabilinde sattım, kışın tekrar düşünebilirim :)

kapımda duran bir diğer araç citroen ami. benzin zamları oldukça beni mutlu etmeye devam ediyor. gerçekten iç hacmi büyük. 1,96 olarak ben rahatça sığıp işlerimi görebiliyorum, menzil 75 km ve limitlerini zorlayacak bir araç. pazara, bakkala, çarşıya, manava, sağa sola gidebilirsiniz. çocuğunuz varsa okula, kreşe vs. götürebilirsiniz yahut iş yerine rahatlıkla gidebilirsiniz. izmir'de gayet makul şekilde kullanabiliyorum.


karşıyaka'dan bostanlı, çiğli vs. gibi. evden şarj ediyorum. çok sıkışırsanız çekin bir kahveciye, kafeye vs. oradan şarj edin. 20 bin km'de bir hidrolik yağ değişimi olan, başka da bakımı olmayan nadide bir elektrikli minik bebek citroen ami.

tabii ki fiyatı çok pahalıydı, daha da pahalı hale geldi son zam sonrası 370 bine ulaştı rakam. bu rakam eder, etmez tartışmasına girmeyeceğim. ülkede hiçbir şey ederinde değil. bizler de zengil bir halk değiliz, kabul edin.

ana arterler dışında bu araç tüm mobilite ihtiyacınızı çözüyor.