Çocukların Olur Olmadık Zamanlarda İstediği Akıl Almaz Şeyler

Çocuklar, sorduğu soruların yanında bir de akıl almaz istekleri ile bazen şaşırtabilir. Sözlük yazarlarının bugüne kadar çocuklardan duyduğu akıl almaz istekler listesini paylaşmış, buyrun.
Çocukların Olur Olmadık Zamanlarda İstediği Akıl Almaz Şeyler


japon balığıyla birlikte, ona sarılarak uyumak isteyen salak bi kızım var benim.
ben doğurdum onu, ehe ehe..


neden bizim ineğimiz yok diye ağlayan bir kardeşe sahibim nerde bakıcan dedik balkonda dedi


trafikte giderken "şu arabaya çarp" demesi


çocukların yüzüne resim yapan bir arkadaşıma "beni sütlaç yap" gibi bir istekte bulunulmuş bir kız çocuğu tarafından.bir çocuk neden sütlaç olmak isteyebilir?

2 yaşındaki kuzenim ve annesiyle dışarıdayız. yan masada oturan adam sigara içiyor. bizimki adamın yanına gitti ve kendi avucunu açıp kapatıyor... açıp kapatıyor. her zamanki gibi yine istediği olmayınca ağlamaya başladı. neden ağladığına önce anlam veremedik sonra anladık, evet kuzenim sigara dumanını tutmak istiyormuş. nasıl bağrıyor aman yarrabim. kendisi alamıyor diye annesinden istiyor dumanı vermesini. isteğinin olmayacağına ikna etmek çok zor olmuştu.

benim oğlum arabaları çok sever. her marka arabaya da binmek ister. danışmanımız "bir gün bir galeriye götürün, rica edin lüks sınıf arabaların hepsine binsin" dedi. ben de "hee oldu" dedim. hayatta kimseden bu tür şeyler isteyemem.
ama bizim bakıcı tam bir manyaktır. almış çocuğu götürmüş, arabalara bindirmiş. hatta itfaiye merkezine götürüp, itfaiye arabalarına bile bindirmiş. siren çaldırmış, şapkalarını taktırmış falan. 


haliyle çocuk da sanıyor ki istediği her araca binebilir. geçenlerde bizim mahallede yürüyoruz, trafik durdu. o sırada trafikte bekleyen arabalardan beğendiği birinin kapısını açıp binmeye kalktı. şoför de kadındı, yazık çok korktu. özür diledik vs.
metroya taktı bir ara, baya kadıköy-kartal yaptık. gittik gittik geldik.
mavi dolmuşa binmek istemiş bakıcı da bindirmiş ama mercedes olmazsa binmiyormuş. şoförlerin maskarası olmuş.
ama işte bizim de güçlerimizin bir sınırı var. beyimiz tanka binecekmiş. aranızda şahsına ait tankı olup, kullanabilen varsa ücreti mukabili oğluma iki tur attırırsa çok makbule geçer.

kuzenimin 4-5 yaşlarındayken babamın üstten tamamen dökülmüş saçlarını özel bir model zannedip aynısından istemesi. ne kadar açıklanırsa açıklansın anlamaması, saatlerce tepinip ağlaması.
en sonunda babasının berbere götürüp üstten sıfıra vurdurması. aynada kendini görüp hiç beğenmemesi (fakat ağlamaması). diğer kısımların da sıfıra vurdurulması...

yeğenim elazığa deniz istiyordu en son ne yaptılar bilmiyorum

balkonda at beslemek.

astronot olup sakalını ayaklarına kadar uzatmayı istiyordu abim yaklaşık 7 yaşındayken.

çikolata kutusu gibi kutusu olmasından dolayı çikolata zannettiğim ok...

düşünsenize ödeme sırasında önünüzdeki ailenin 7 yaşındaki çocuğu "bana ok alın" diye yalvarıyor.

allah ebeveynlerin başına o utancı vermesin.