Çok Eski Zamanlardan Beri Cinsel İlişkinin Parçası Olan Oral Seksin Tarihi

Oral seks yatak odasının içinde -ve dışında- temel bir unsurdur. Peki bu en ünlü ön sevişme şeklinin zengin tarihsel mirasını hiç düşündünüz mü? Oral seks tam olarak bir sohbet konusu olmasa da, binlerce yıldır haklı olarak popüler bir seks eylemi olmuştur.
Çok Eski Zamanlardan Beri Cinsel İlişkinin Parçası Olan Oral Seksin Tarihi

1. ilk oral seks eski bir mısır tanrısını diriltti

sadece mitolojiden ibaret olsa da ilk "belgelenmiş" oral seks mısır tanrısı osiris ile karısı -kız kardeşi- isis arasındaydı. hikayeye göre osiris, kardeşi set tarafından öldürülüp parçalara ayrıldığında, osiris'in karısı isis onun bedenini tekrar bir araya getirmiş, ancak ne yazık ki penisini bulamamıştır. belli ki şöyle düşünmüş: "penisi olmayan bir adam nedir ki?" diyerek kilden derme çatma bir penis yapmış, osiris'in kasıklarına yapıştırmış ve kilden penisini emerek ona hayat vermiş yani "üflemiştir". işte bu yüzden muhteşem oral seksler bugün bile nefesimizi kesebiliyor.

2. pompeililer çok seksi insanlardı

pompeii en çok ms 79 yılında vezüv yanardağı'nın patlamasıyla erimiş lavlara boğulan italyan şehri olarak bilinir, ancak antik şehir aslında düşündüğünüzden çok daha seksiydi. yaklaşık 50 yıl önce, pompeii'nin hamamlarında lezbiyen seks, grup seks ve çok sayıda oral seksin tasvir edildiği erotik fresk resimler keşfedildi. tarihçiler bu resimlerin, şehir merkezine gitmek için hamamlardan geçmesi gereken ziyaretçileri cinsel ve şehvetli olan "pompeii ruh haline" sokmayı amaçladığına inanıyor.

pompeii'de aynı derecede iç gıcıklayıcı erotik tablolara ev sahipliği yapan lupanare adında iki katlı abartılı bir genelev bile var ve söylentiye göre myrtis adında bir fahişenin kapısında uzmanlık alanını gösteren bir tabela vardı. peki bu uzmanlık alanı neydi? evet, oral seks.

3. antik yunanlar da oral sekse bayılırdı

platon ve sokrates dönemlerinde oral seks çok yaygındı ve ustaca "flüt çalmak" olarak adlandırılıyordu. yunanlılar birinin gelip flüt çalması için togalarını seve seve kaldırırlardı "göz kırpma" ve aslında iki heteroseksüel erkek arasında oral seks yapılması oldukça yaygındı. -her zaman olmasa da-

en eski fallik şiirsel referanslardan bazıları antik yunanistan'dan gelmiştir, büyük şair archilochus'un yazdığı gibi, "trakyalı bir adam veya frigyalı bir samanın üzerinde içkisini emiyormuş gibi öne doğru eğildi, çalıştı." ya da başka bir deyişle, ağzını nasıl kullanacağını gerçekten iyi biliyordu.

4. kama sutra'nın bütün bir bölümü oral sekse adanmıştır

antik hindistan'da oral seks ritüel haline getirilmiştir ve kama sutra'nın orijinal sanskritçe versiyonunda "auparishtaka" ya da "oral kongre", yani oral seks sanatı üzerine koca bir bölüm bile vardır. bölümde oral seks yapmanın sekiz farklı yolu ayrıntılı olarak anlatılıyor ve bunlardan bazıları oldukça karmaşık ve iyi bir esneklik gerektiriyor gibi görünüyor.

5. antik roma'da oral seks bir cezaydı

antik roma'da oral seks yapmak korkunç bir şeydi ve anal seksten bile daha kötüydü. ve eski romalılar için anal seks affedilemez bir ahlaksızlıktı. ancak, oral seks yaptırmak tamamen normaldi ve küçük suçlar genellikle zorla oral seks yaptırılarak çözülürdü.

örneğin: bir antik romalı olduğunuzu ve harika bir soğan tarlanız olduğunu düşünün. bir sürü soğan. aniden bir köylü tarlanızdan geçiyor ve soğanlarınızın bir kısmını çalıyor. pislik herif! gözlerini oydurmak ya da kollarını kestirmek yerine, pantolonunuzu indirip size oral seks yapmasını emredebilirsiniz.

eğlenceli bir bilgi: antik roma'da nefesinizin kötü kokması hoş karşılanmazdı çünkü bu, birine oral seks yaptığınız anlamına gelebilirdi.

6. oral seks 19. yüzyılda idam edilmenize neden olabilirdi

kiliseye bağlı bazı zevk düşkünleri sayesinde, karınızın bebek doğurmasına yol açmayan her türlü cinsel eylem ölümcül bir günahtı ve buna oral seks de dahildi. yani eğer bir kadın içkisiyle biraz çakırkeyif olursa (içki pek hoş karşılanmazdı) ve bir erkeğe oral seks yaparken yakalanırsa, kellesi giderdi.

7. kırmızı, beyaz ve oral seks

amerika'nın püriten başlangıçlarının etkileri bugüne kadar yankılanıyor ve oral seksin neden 20. yüzyıla kadar genelevlerden yatak odalarına sıçramadığını açıklamaya yardımcı oluyor. o döneme kadar oral seks tabu olarak görülüyordu ve 1950'ye kadar her eyalette yasadışıydı. oral seksin popüler kültüre ve insanların yatak odalarına girmesinin en büyük nedenlerinden biri mario puzo'nun the godfather (baba) adlı romanıdır.

8. oral seks için iki başparmak yukarı!

gişe rekorları kırması ve müstehcenlik suçlamasıyla yargılanması açısından bir dönüm noktası olan pornografik film deep throat, 1972 yılında gösterime girmesine rağmen hala bu kategoride en kolay adlandırılan ve tanınan filmlerden biri. deep throat, watergate skandalında muhbir tarafından kullanılan ünlü bir isimdi - filmin yanı sıra muhbirin fbi'daki 'derin' ilişkisinden dolayı da bu isimle anılıyordu.

son olarak, en önemlisi: önce güvenlik

uzmanlar "oral seks tek başına hamilelikle sonuçlanmasa da, cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon oral ilişki sırasında her iki yönde de - cinsel organlardan ağza veya ağızdan cinsel organlara - aktarılabilir" diyor.

ağızdan cinsel organlara veya anüse ya da tam tersi şekilde cinsel yolla bulaşabilen cybe'ler arasında herpes, frengi, insan papilloma virüsü (hpv), klamidya, bel soğukluğu ve insan bağışıklık yetmezliği virüsü (hiv) bulunduğunu söylüyor. diğer uzmanlar trikomoniyazın da bulaşabileceğini söylüyor.

oral seks sırasında cybe bulaşma riskini azaltmaya yardımcı olmak için, penetratif seks sırasında kendinizi korumak için kullanacağınız yönergelerin aynısını izlemeniz gerektiğini söylüyor. sık sık test yaptırın, arkadaşlarınızla mevcut cybe durumları hakkında konuşun ve cybe bulaşma riskini azaltmak için prezervatif veya diş bariyeri gibi bir bariyer kullanın.
daha spesifik olarak: uzmanlar "oral seks yapıyorsanız, cinsel sağlığınızın tam bir resmine sahip olmak için genital, oral ve anal cybe'ler için test yaptırmalısınız" diyor. (ftr: oral cybe testi, genellikle müdahaleci olmayan bir oral swabın yanı sıra idrar veya kan örneğini içeren ağrısız bir süreçtir, diye ekliyor).

hepsi bu kadar. tüm zorlukların üstesinden gelmiş bir seks eylemi olan aşkı yalamanın kısa tarihini derlemiş bulunmaktayız.

kaynak1, 23