Cool Lime Özü ile Evde Yapabileceğiniz Birbirinden Güzel Tarifler

Marketlerde görmeye başladığımız cool lime özü (özütü) türü konsantre içeceklerle neler yapabileceğinize dair birkaç tarifi şuraya bırakıyoruz.
Cool Lime Özü ile Evde Yapabileceğiniz Birbirinden Güzel Tarifler
iStock

Starbucks

genişçe bardak starbucks gibi

içi bol buz starbucks gibi

1/5 oranında özü kat (extra öz istiyorsan 1.5/5'e çıkar oranı)

çalkala, taze nane ve 1 tane limon dilimi at.

bir de öyle için bakalım.

Mojito

5cl beyaz rom (bacardi) ve biraz da soda ekleyerek mojito yapabilirsiniz. ayrıca hiçbir kokteyle su koyulmaz, buz koyulur. cinli tarif soranlar da rom yerine cin, soda yerine tonik koysa pişman olmaz.

not: dostlar shaker'a gerek yok, bardakta karıştırın yeter. mojito bardakta karıştırılıyor. güzel görünsün derseniz içine 3-4 yaprak nane 1 dilim de lime ya da normal limon atın. tam olarak barmen mojitosu gibi görünsün diyorsanız buzları parçalayıp koyun.

Alternatif

1 kutu öze 750 ml beypazarı maden suyu ve 400 ml su koyunca tat mükemmel oluyor (tabii ya hepsi soğuk olacak ya da buzdolabında bekleyecek bir süre), kime içirdiysem ve önerdiysem bayıldı. dışarıda içecek fiyatları uçmuşken yaz günleri için uygun fiyatlı ve nispeten sağlıklı bir seçenek oluyor böyle, şekeri az ve maden suyundan dolayı da çok hızlı içilmiyor ve şişirmiyor.

Büyük bir şey yapmak isterseniz

1 adet dimes cool lime özü

1,5 lt pet su

70 cl beefeater cin

1 adet beypazarı soda

birkaç yaprak taze nane

3-4 dilim misket limonu

alabildiğine buz

hepsini bir sürahi / kaba koyup güzelce çalkalayınca ortaya efsane bir şey çıkıyor. tavsiye edilir. bazı yerlerde fesleğen ve defne yaprağı da önerilmiş ama ben denemedim, belki öyle de güzel oluyordur.