Counter-Strike Haritası Olabilecek Kıvamda Yerli Mekanlar

Sözlük yazarlarının yorumlarıyla, Counter-Strike map'i olabilecek mekanları derledik.
Counter-Strike Haritası Olabilecek Kıvamda Yerli Mekanlar

fy_alaçatı

deli tüketim mekanı olur, silahı yerden al, hızlıca öldür, öl, spawn ol. teröristler tektekçinin o taraftan spawn olur, counter'lar yel değirmeninin ordan. dar ve bol sokaklar hızlı bir şekilde koşa koşa elde 2-2 ile gezmeye imkan verir.


de_ayayorgi koyu

ooh on numara bomba patlatmalı mekan. marrakech teröristlerin, babylon counter teröristlerin spawn oldukları noktalar olur. bomba kurulacak nokta iskele olur, uzaktan awp ile indirirsin bomba kuran elemanı. küfürler şelale...


cs_marina

rehine kurtarmaya uygun bir harita. çeşme marinadaki burger king üzerinde bulunan ufak balkonda 3-4 tane istanbullu rehine olur, teröristler burger king üzerinde spawn olur. counterlar da hayal kahvesi tarafında spawn olur. teknelerin yatların arasında bol pusmalı, çatılardan çatılara geçerek rehine kurtarmaya çalışmalı keyifli bir harita olur.

de_ankara_cincin

çinçin mahallesi. map, ikisi de tepeye eşit mesafede olmak üzere, yokuşun bir tarafından teröristler diğer tarafından polisler oyuna başlayacak şekilde hazırlanacak. böylece sırf güzel bir getto ortamı değil, adil de bir map olacak.

de_esenler_otogar

on numara harita olur. düşünsenize, teröristler peronlarda bir kaç otobüste rehinelerin olduğu yerde doğar cslerde ana girişle metronun orada doğar, yeminle biraz uğraşılsa dust'la kapışan harita çıkar... elinden gelen bilen biri şunu modlasın ya. valla bak eminim çok tutacak böyle bir harita.

de_beyazıt

tramway durağı ct base olur, sahafların ordan veya meydandan istanbul üniversitesi'nin kapıya doğru rush atılır. t bölgesi de universitenin içi. rehineler iktisat veya hukuk fakültesinin orada bir yerde kurtarılmayı bekler.

de_kutahya

zaten küçük şehir. sevgi yolundan aşağı süzülen ct timi vazoya üç koldan saldırır. ct timi vazoya ineseye kadar pusularla olmadık kayıplar vermesi muhtemeldir. vazo da savunma alanı pek olmadığından dolayı terör timi kayıp vererek bulvara çekilir. vazo cs tarihinin en heyecanlı kapışmalarına bence adaydır. hele yaz gecelerinde olursa çatışmalar vazo renkten renge girerken çok daha eğlenceli bir hal alabilir bu haritada kapışmak. kışın olursa sakat. karlar altında hafif bir de_snow esintisi bizlerde bırakabilir de_kutahya...

fy_ ankara_kızılaymetro

doğma büyüme ankaralıyım neresi nereye çıkıyor halen öğrenemedim. ct takımı kızılay avm girişinde doğar t takımı da yüksel çıkışında.

türkiyede en iyi map olacak yerler kesinlikle (eski anadolu) liseleridir

hepsi öyle bir mimariyle inşa edilmiş ve hepsi birbirine öyle benzer halde ki, süper cs map olur. zaten o yüzden cs hastası oldu tüm nesil.

bayrak direğinin orası ct base, okulun arkasındaki top oynanan yer t base. zemin kattaki kantin bomb zone!

de_odtu_makina

içeride hocalar tarafından rehin alınmış öğrenciler kurtarılabilir. ya da alternatif bir konsept olarak counter-terroristler binaya bomba yerleştirmeye çalışırken teröristler bombayı imha edebilir.

fy_haydarpasa

her ne kadar bir de_dust2 olmasa da, haydarpaşa garı'nın kesinlikle bu listenin içinde olması gerekir.

de_bursa_zaferplaza

harita olarak güzel olacağını düşünüyorum. counter takımı dış bahçede başlar, terörist takımı otoparkta rehine tutar. giriş için 3 farklı bina ve otopark girişi mevcut, eğlenceli olabilir.