Cyberpunk 2077'ye Gelen 50 GB'lik Güncellemeyle Düzeltilen Hatalar

19 Kasım 2020'de CD Projekt tarafından yayınlanan oyun, çıktığında hataları sebebiyle epey eleştiri almıştı. Bakalım güncelleme, bu hataları düzeltebilmiş ve yeni şeyler getirebilmiş mi?
Cyberpunk 2077'ye Gelen 50 GB'lik Güncellemeyle Düzeltilen Hatalar

- güncelleme 50 gb. yuh!

- series x'te bir gameplay gösterdiler. bir sürü bug gördüm.

Series X gameplay.

PS5 gameplay


- gelen o rahatsız edici telefonlar için aramayı reddetme özelliği gelmiş. nice.

- v'nin kıyafetlerini daha oturaklı gördüm. statları yüzünden saçma sapan kıyafetleri üstümüze giyip maymun olmayacağız artık gibi.

- mantis blades hâlâ kağıt keser gibi kesiyor.

- perkleri değiştirdikleri için geliştirmeleriniz puan olarak geri dönecek. güncellemeyi yükleyince puanları yeniden dağıtmayı unutmayın. açık olan perkler kapanacak yani.

- bıçak atmayı geliştirebiliyoruz. yeni animasyonlar getirmişler ve bıçaklar attıktan sonra geri geliyor. istersen attığın bıçağı direkt de alabiliyorsun. legendary olan daha hızlı geliyormuş.

- yapay zeka gelişmiş. siper falan daha iyi alıyorlarmış.

- motorda e'ye basınca lastiklerde neon ışıklar açılıyor ve adeta tron'da gibi oluyorsunuz.

- köşeleri dönerken drift yapabiliyorsunuz. süspansiyon geliştirilmiş.

- üst üste araç çağırdığınızda üst üste binip kaza yapmıyorlar artık. ip gibi diziliyorlar.

- first person sürüş geliştirilmiş.


- kalabalığın verdiği tepkileri geliştirmişler. insanlar 360 derece döndüğünüzde kaybolmuyor. koşma animasyonunu değiştirmişler. bir de kalabalığa sıktığınızda agresif davrananlar olabiliyor. biri bıçak çekiyor, öbürü silahını çıkarıyor. dikkatimi çeken; kalabalığı kendinize siper olarak kullandığınızda agresif olan eleman, sivilleri tehlikeye atmamak için ateş etmiyor. açık yakalayınca sıkıyor.

- aynı agresiflik sürücülerde de var. panic driving yapan olabiliyor artık. arabadan fırlamak yerine bir anda gaza basıp kaçabiliyorlar. ayrıca kaza yaptıklarında bilinçlerini kaybedebiliyorlarmış. yayaları falan ezenler oluyor.

- skip time dediğinizde günün istediğiniz saatine gidebiliyorsunuz artık. çark yapmışlar bunun için.

- haritadaki yan ve ana görev ikonlarını değiştirilmişler. filtreyle eleyebiliyorsunuz hangisini göreceğinizi. keşmekeş olmuyor artık haritada. fixerların görevleri artık bir anda düşmüyor. zamanla açılacakmış. üstüne geldiğinizde o fixerın kaç görevini yaptığınızı da görüyorsunuz. her fixerı tamamladığınızda yeni ödüller gelecek. fixera göre değişecek ödül. spoil etmeyelim dediler.

- araç ücretlerini azaltmışlar. ilk oynadığımda bir tane bile alamıyordum. iyi olacak bu.

- 3 dlc (ek paket) var: guns, apartments ve appearence.


- yeni silahlar getirmişler.

- aynaya bakarak görünüşümüzü değiştirebiliyoruz. yeni makyajlar vs eklenmiş.

- yavaş yürüme özelliği gelmiş. bu da istediklerim arasındaydı.

- yeni apartmanlar eklenmiş ve apartmanları da customize edebiliyoruz. dört daire için farklı renkler vardı. bilgisayardan satın alıyorsunuz. kira vs var mı diye sordular, yokmuş. sonunda corpo hayatı yaşayabileceğiz, en çok buna sevindim. (corpo plaza'daki daire 55 bin eddies) japantown'da bir apartman gösterdiler. sanırım her dairenin ayrı bir etkileşimi var. japantown'da tütsü yakabiliyoruz mesela. çalabileceğimiz bir plağımız da var. stashler ortakmış. bir evin duvarına silah astığınızda bütün evlerde görünecek yani.

- partnerlerimize daha fazla mesaj atabiliyoruz. romance özelliği gelişmiş. partnerimizin evine gittiğimizde orası safe house'umuz olacakmış. judy'ye gittik mesela, yanında uyanacakmışız vs. spoil etmek istemiyorlar burayı.

- johnny olarak oynarken yeni photo pose'lar getirmişler. meh!


en son şöyle bir özet gösterdiler


- dual sense için seks sahneleri, telefona gelen mesajlar vs. gibi eklentiler getirmişler. ses ve titreşim gelecek yani.

- pc için bütün cpu'lara benchmark eklenmiş.

- bir fragman yayınladılar. yeni bir şey görmedik, ama beni meraklandıran bir sahne gözüme takıldı. trauma team'in malum sahnesi oyunda gündüzken orada geceydi. gece de gidebiliyor muyduk göreve hatırlayamıyorum. zorunlu introduction kısmını kaldırdılar mı diye düşündüm.

- yeni güncelleme bütün platformlar için şu an yayında!

 -xbox series x,s ve ps5 için ücretsiz deneme özelliği getirmişler. 5 saat deneme süresi var. denedikten sonra beğendiyseniz save'inizi koruyabiliyorsunuz.