Dizilerde Asıl Karakteri Unutturan Yan Karakterler

Eski dizilerden bu yana, dizideki oyunculuğu ve özellikleri ile ana karakterleri gölgede bırakan yan oyuncular olmuştur. Hatta kimi zaman senaryoyu değiştirtecek etkiyi bırakırlar. Dünden bu güne o etkiyi bırakan yan karakterlerin listesi.

kültigin has adamları alper ve kürsat ile adam dövmektedir.. klasik bir türk filmi dayak sahnesidir. üç kişinin ortasında tokatlanarak el değiştiren, saat yönünde dayak yiyen bir adam vardır karede. o sırada arka taraftan gecmekte olan alakasız bir tip dikkat ceker, kadraja yanlıslıkla mı girmiştir acaba? kültigin bombayı patlatır ''birader gel dayağa dördüncü lazım''..

baska bir kültigin efsanesi için:
(bkz: abi yenge de erik gibiymis kutur kutur)

(bkz: erdal bakkal)

geçenlerde hakkında şöyle bir paylaşıma denk gelmemle beni fazlasıyla güldürmüş olan, leyla ile mecnun'un vazgeçilmez karakteri.

+ adın ne?
- erdal.
+ anlamı ne?
- cennetten yeryüzüne düşen ilk bakkal tanesi.

türkçeme bebişim ve okeyto laflarını katmış, gerçek olmasını dilediğim, hiç bitmesin dediğim kraker.
burhan: şu anda bütün kozlar bende sa-cıt, adeta kozyatağındayım.

(bkz: ulvi)

hezarfen ahmet celebi hikayesini anlatırken lafa 4.murat doneminden bahsederek giren, anlatırken de "zamanında 4. murat malbora,puro,pipo, tum tekel urunleri,artı viski malibu gibi tum keyif verici maddeleri yasaklamıstı, e tabi bunlar yasaklandıgı icin de halk kendini icatcılıga mucitcilige vermisti" diyerek beni benden alan, kelimenin tam anlamıyla yaran insan...

ezel için ramiz dayıdır.

Yan karakter değil, efsanedir.

her sahnesinden ayrı bir keyif aldığım, türk televizyon tarihinin en iyi dizisinde ki efsanevi karakter. bir daha gelmez böylesi. aslında mesele karakter değil oynayanın tuncel kurtiz olması.. nur içinde yat usta...