Dizüstü Bilgisayarı Neden Kucağınıza Koymamalısınız?

Dizüstü bilgisayarları (laptop) kucağa koymak sağlık açısından problemli bir durum. Neden mi?
Dizüstü Bilgisayarı Neden Kucağınıza Koymamalısınız?

kendinizi zararlı elektromanyetik frekans (emf) radyasyonuna maruz bırakmak istemediğiniz sürece bir dizüstü bilgisayar kucağınıza koymamalısınız.

dizüstü bilgisayarlar birçok farklı frekansta emf yayar ve bu emf'ler sağlığınıza son derece zararlı olabilir. dizüstü bilgisayarınızı gerçekten kucağınıza koymayı alışkanlık haline getirirseniz, hayati organlarınız da sağlıksız bir dozda elektromanyetik radyasyon alır.

bu bilgisayarlar bildiğiniz gibi kablosuz internet sinyallerini (mikrodalgalar) alır ve emf'ler yayar. üreme sisteminize yakınlığı, bir erkek kullanıcının sperm sayısı ve bir dişinin yumurta salınımı üzerinde risk oluşturabilir.

arjantin'deki araştırmacılar, bir dizüstü bilgisayarı bacaklarda, testislerin yakınında tutmanın sperm hücrelerinin dna'sına zarar verdiğini ve dizüstü bilgisayar radyasyonunun erkek üreme kapasitesi üzerindeki zararını tespit etmişler.

ek olarak, amerikan üreme tıbbı derneği tarafından da yürütülen bir araştırma, kucağınızda bir dizüstü bilgisayar tutmanın doğurganlığı etkileyebileceğini tespit etmiş.

dizüstü bilgisayar kullanımının insan spermatozoaları üzerindeki doğrudan etkisini değerlendiren bu çalışma insan spermlerinin kablosuz internete bağlı bir dizüstü bilgisayara ex vivo misali maruz kalması, hareketliliği azalttı ve termal olmayan bir etkiyle dna parçalanmasına neden olmuş