Don't Worry Darling Setinde Yaşanan ve Filmin Önüne Geçen Skandalların Sıralı Tam Listesi

Olivia Wilde'ın yönettiği ve prodüksiyon sürecinde yaşanan skandalların bitmek bilmediği Don't Worry Darling filmi uğruna neler yaşandı, bir özetleyelim.
Don't Worry Darling Setinde Yaşanan ve Filmin Önüne Geçen Skandalların Sıralı Tam Listesi

don't worry darling, venedik film festivali'nde görücüye çıktı ve bayağı olumsuz eleştiriler aldı. şu an kritik ortalaması yüzde 35. ama filmden çok, filmin kaotik ortamı konuşuluyor. uzun zamandır çıkmayan magazin malzemesi tek bir filmden çıktı.

özetle anlatacak olursam

önce kadroda dakota johnson ve shia labeouf olacaktı. sonra dakota yerini florence pugh'a bıraktı. ancak florence kendisini shia ile rahat hissedemediğini prodüksiyon ve yönetmen olivia wilde'a bildiriyor. (shia hakkında çok sayıda taciz haberleri var ki kendisi de onaylamıştı ve yardım alıyordu en son.) olivia florence'in yüzüne, onun yanında olduğunu söylese de arkadan shia ile konuşup florence'i ikna ederiz filmden ayrılma lütfen diyor. yine de shia filmden ayrılıyor. yerine harry styles cast ediliyor.

Johnson ve LaBeouf, daha önce The Peanut Butter Falcon filminde birlikte rol almışlardı.

bu film zamanı olivia 10 küsür yıldır birlikte olduğu nişanlısı ve iki çocuğunun babası jason sudeikis'i harry ile aldatıyor. film çekimleri sırasında karavanda harry ile vakit geçirmekten çoğu sahneyi çekemediği için florence çekmiş hatta. filmden de harry, florence'e göre 3 kat daha fazla para kazanmış, üstelik filmin başrolü florence.

neyse, film güç bela çekiliyor. önce olivia'nın bu film için "female sexuality" için önemli olduğunu söylediği bir röportajı yayınlanıyor. daha sonra florence filmin bu kadar basite indirgenmemesi gerektiğini söylüyor kendi röportajında. sonra filmle ilgili hiçbir şeyi umursamamaya başlıyor. mesela fragmanı çıktığında başka bir oynadığı filmi oppenheimer'ın posterini paylaşıyor.

Olivia Wilde

sonra olivia'nın shia'ya atıp tuttuğu bir röportajı yayınlanıyor. dediğine göre kendisi shia'yı kovmuş setinde istememiş. sen misin bunu diyen shia da olivia'nın lütfen kal dediği videoyu gazetecilere yolluyor. ordan olay patlıyor. florence'in temsilcisi filmin press tourunu yapmayacağını sadece venedik film festivali'nde yürüyeceğini açıklıyor. dün yapılan toplantıda olivia'ya florence ile ilgili soru sorulduğunda dune çekimlerinde olduğu için katılamadı şöyle böyle dese de esasen o saatlerde florence çoktan venedik'te ve şampanyasını içiyordu :)

film gösterimi sonrası 4 dakika alkışlanıyor, (normalde filmler ortalama 10 dk alkışlanıyor) sonra florence hemen çıkışa gittiği için diğer oyuncular da onu takip ediyor ve alkış kesilmiş oluyor böylece. zaten gitmese de çok uzun alkışlamazlardı gibi :)


twitter'da şu an filmin oyuncularından chris pine'ın tepkileri (bayağı sıkılmış belli ahaha) konuşuluyor. harry styles bir yerde “this movie feels like a movie” diyor o sırada bakışları muazzam. bir de üstüne yeni video çıkmış: harry festivalde yerine otururken chris'in eline tükürmüş yanlışlıkla :)

harry ile ilgili de bir detay daha var, o da filmin oyuncularından nick kroll'u dudaktan öpmesi.
queerbaiting yapmakla suçlanıyor harry. anlayacağınız film o kadar kötü demek ki, türlü pr işlerine girişilmiş :)

Queerbaiting: Dizi, film veya kitap tanıtımlarında, aslında içerikte olmamasına rağmen sanki lgbt ögeleri içeriyormuş gibi imalar yapıp, heteroseksüel olmayan insanları ürüne çekmek için kullanılan pazarlama tekniği, tuzağı.

this movie feels like a movie fiyaskosu


florence'in olivia'yı görmezden gelmesi


chris pine'ın tepkileri


harry'nin chris'e tükürmesi


nick kroll ve harry styles