Dragon Ball Orijinal Karakterlerinin Kişilik Özellikleri ve Amaçları

Dragon Ball karakterleri kimdir? Nedir? Dragon Ball'un orijinal serisine giriş niteliğindeki bir tanıtım yazısı.
Dragon Ball Orijinal Karakterlerinin Kişilik Özellikleri ve Amaçları

ilk 30 bölümü (ki ilk tenkaichi turnuvasının bitişine denk gelir) tam anlamıyla bir kahkaha tufanıdır. müstehcen bir absürd komediye sahip bu çizgi filmi bize henüz 10 yaşlarında bir çocukken izleten uzan ailesine saygılarımı ve minnetlerimi sunuyorum. biraz karakterleri tanıtmama izin verin.

son goku

dedesi son gohan'ın büyüttüğü son goku dedesini kaybedişinin ardından dünyadan, insanlardan izole bir şekilde ormanda yaşamını tek başına sürdüren çok güçlü bir çocuktur. dedesinden kalan yegane miras ejder topuna gözü gibi bakmaktadır. utanma duygusu olmayan ve dizi boyunca bol bol pipisini gördüğümüz goku'nun diğer insanlardan farklı olarak maymun gibi bir kuyruğu da vardır. bu kuyruk aynı zamanda en zayıf noktasıdır. kinto un isminde bir uçan bulutu ve nyoi bo adını verdiği büyülü bir sopası vardır.

bulma

babasının şirketinin ürettiği hoi poi kapsülleriyle bütün barınma ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılayan bulma aynı zamanda kendi icadı ejder topu radarı ile ejder toplarını aramaktadır. goku'nun gücünü ve saflığını fark ettikten sonra onu kandırıp topları beraber aramaya ikna eder. bu güzel ve seksi kızımız dizi boyunca birçok cinsel ve müstehcen esprinin hedefi olacaktır. amacı topların hepsini toplayınca dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşına sahip olmayı dilemektir.

yamucha

başta bir haydut olarak karşımıza çıkan bu dövüş ustası genç delikanlı goku ve bulma'yla karşılaştıktan sonra ejder toplarından haberdar olur. çok cesur ve gözü pek biri olan yamucha'nın tek ve en büyük korkusu güzel kızlardır. kılık değiştirme yeteneği olan yoldaşı puar ile goku ve bulma'yı gizlice takip ederek toplayacakları ejder toplarını çalmayı planyan yamucha böylece korkusunu ve utangaçlığını yenmek için bir dilekte bulunabilecektir. kendine has rogafufuken tekniğine sahip yamucha dizinin ilerleyen bölümlerinde goku'nun en iyi dostlarından biri olacak ve bulma'yla yaşadığı şapşiklikleriyle dizinin güldürü dozunu arttıran karakterlerden biri olacaktır.

kuririn

tam bir istenmeyen ama yapıştı mı da gitmeyen bir şark kurnazı velet. aklı bol bol piçliğe ve hinliğe çalışsa da genelde kendi kazdığı kuyuya kendi düşer. goku ile beraber muten roshi'den ders almaya başlayan kururin zamanla goku'nun en iyi dostu, yoldaşı, kardeşi olacaktır.

muten roshi

kame sennin adıyla da bilinen, kendine has kamehame dalgası tekniğiyle nam salmış muten roshi yaşayan en büyük dövüş ustası kabul edilmektedir. uçsuz bucaksız denizin ortasındaki bir adada kaplumbağası ile beraber yaşayan büyük usta sabahtan akşama kadar televizyonda aerobik yapan genç kızları izleyerek emekliliğin tadını çıkarmaktadır. kaplumbağasını haydutların elinden kurtaran goku'nun eski öğrencilerinden gohan'ın torunu olduğunu öğrenince onu eğitmeye karar verir. goku vesilesiyle bulma ile de tanışan muten roshi türlü sapıklıklarla bulma'yı her bölüm canından bezdirse de bizi gülmekten yerlere yatırır. (bkz: pafu pafu)

oolong

yamucha'nın yoldaşı puar gibi kılık değiştirme yeteneği olan bu domuz, insanları tehlikeli ve korkunç şekillere bürünerek korkutmakta ve küçük kızları kaçırmaktadır. goku'ya denk gelmesiyle foyası ortaya çıkan oolong, bulma'nın işe yarar düşüncesiyle ekibe dahil edilir. bulma kendisine kaçmaması için bir hap içirir. "pee pee" diye seslenince ishal olmasına sebep olan bu hap yüzünden oolong bulma ne derse onu yapmak zorunda kalır. aşırı derecede sapık olan bu domuzun, kadın kilotu toplamak gibi kötü bir alışkanlığı vardır.

pilaf

dizinin ilk bölümlerinin ana villain karakteri. camiye benzer bir sarayda takkesiyle beraber hüküm süren bu zalim, karaktersiz, şerefsiz bücür'ün dileği ejder toplarını toplamak ve dünyanın hakimi olmayı dilemektir. kendisine biat etmiş bir kadın ve bir tilki ajanın da yardımıyla ve gelişmiş teknolojisiyle goku'yu epey zorlayacaktır.

lunch

alın size mükemmel bir karakter daha. muten roshi, goku ve kuririn'i öğrenci olarak kabul eder etmesine ama bir şartı vardır. ustaya güzel nazik bir bayan arkadaş bulacaklardır. usta'nın dahi beklemediği kadar mükemmel birini bulur getirir iki kafadar. bilmedikleri ise lunch kızımızın hapşırınca eli silahlı bir psikopata dönüştüğüdür. izlediğimiz evrenin koruyucusu, avatarı, allahı diye tasvir edebileceğimiz kami-sama'nın götüne tekme atmışlığı vardır. diziye bol bol aksiyon ve kahkaha katan lunch kızımız ekibi devamlı diken üstünde tutan bir yol arkadaşı olur dizinin ilerleyen bölümlerinde.

dizide bütün seri boyunca en çok güldüğüm yerlere yattığım sahneyi paylaşmak istiyorum. toplardan birini ele geçirmek için muten roshi'nin gücüne ihtiyaçları vardır ama yaşlı sapığın bir şartı vardır, karşılığında bulma'nın memelerine dokunmak ister. bulma çaresizce kabul eder. sonrası sizde...