E-Ticaret Sitelerindeki "Çeyizim İçin Aldım" Benzeri Yorumların Yapılma Sebebi

E-Ticaret sitelerinde, ürün sayfasına baktığınızda "çeyizim için aldım" benzeri yorumları görmenizin dışarıdan pek belli olmayan bir sebebi daha var.
E-Ticaret Sitelerindeki "Çeyizim İçin Aldım" Benzeri Yorumların Yapılma Sebebi

"çeyizim için aldım"

birçoğunuzun tahmin ettiği, bazılarınızın bildiği bir şeyi dile getireceğim. "çeyizim için aldım" ve benzeri cümlelerle yazılmış yorumların %90'ı ajanslar veya benzer hizmet verenler tarafından yapılır.

birebirde bir müşterimle yaptığım iştir esasında. kendisi trendyol hesabını bize iletiyor. bazı da bilgiler veriyor. işte şu ürünün satışı artsın vs. ekibimdeki arkadaşlar ile konuşuruz. ardından şirketin bize verdiği kart ile satıcıdan ürünleri sipariş ederiz ve yorum gireriz: "çeyizim için aldım, damat bohçası için aldım vs vs vs..."

istenilen şudur

google'a çeyiz takımı, damat bohçası vs vs yazıldığında alışveriş kısmında bu satıcının daha yukarda gözükmesi ve yorumlara inanan cahil/aptal (firdevs yöreoğlu deyimiyle) gençleri kendisinden alışveriş yaptırmaya itme. çoğu evlenme ateşiyle tutuşan gencimiz bu yorumları görüp ben de çeyiz yapıyorum bak onlar almış ben de alayım diye alıyor. fotoğraflı yorumlara da ürünün sitedeki fotoğrafını koyuyordu arkadaşlar çoğu zaman. sonra uyardık biraz, satıcıdan bir ürünün 8-10 fotoğrafını istiyoruz, gönderiyor, onları ekliyoruz vs vs...

kısacası "çeyizim için aldım", salakça bir pr cümlesi. bu yazımı okuyunca "lan buna kim inanır mk" dersiniz ama cidden inanan büyük bir tayfa var. satışlarının arttığını söyleyen büyük bir müşteri portfoyumda var.

haa son 4 aydır yapmıyorum ama ekibim devam ediyor. çünkü fazla vakit almayan ve kazancı büyük bir iş. trendyol'da satış rakamınızı ve yorumunuzu arttırmanın en güzel ve kazançlı yoludur. şimdilik bu kadar. başka bir kalpazanlık anısından görüşünceye kadar hoşçakalın.