Ebru Baki ve Bülent Aydemir Arasındaki İlginç Diyaloğun Muhtemel Sebebi

Geçtiğimiz gün Habertürk yayınında Ebru Baki ve Bülent Aydemir arasındaki samimi bir konuşma, sosyal medyada flörte yorularak epey bir paylaşıldı. 'Şok'a giriyor musun?' gibi ilginç diyalogların yaşandığı bu konuşmaya realist bir bakış açısı.

Öncelikle o konuşma


Anlamayanlar için olayın detaylı analizini yapmaya geldim

yanlış lanse edilmiş durum. aşk maşk diyen var hala, dedikoduya fazlasıyla meraklı bir milletiz sabahları eğer evdeysem çoğunlukla izlediğim sabah haberleri programıdır ve ikilinin normal konuşma tarzıdır bu. klasik bir haber veya açık oturum ciddiyetinde takılmıyorlar; daha rahat, sohbet havasında konuşuyorlar.  videonun patlamasının en büyük sebebi üzerine konan müzik ve bu ikiliyi tanımayan kitlenin hemen atlamasıdır.

bir kere adam evli, çocuklu, ara sıra çocuğunun okulundan falan bahseder. ebru baki’yi ise bilmiyorum ama bu ikili zaten her sabah programdalar ve arkadaşlar, her zaman da şakalaşırlar.

ikincisi, durumu anlamayanların eline en büyük kozu veren şey senkron kayması. biri istanbul'da, diğeri ankara stüdyosunda; ufak bir ses gecikmesi var, üst üste konuşup susmaların veya anlamsız 1-2 saniyelik susup gülüşmelerin (aslında o sırada karşı tarafı dinlemeye çalışıyor) sebebi sesteki gecikme.

üçüncüsü, bülent aydemir biraz hükümete yakın bir duruş sergilerken ebru baki biraz muhalif bir kişilik. ebru, bülent’e “markete gittin mi, meyvelere baktın mı, fiyatları gördün mü, zaten ancak markete gidebiliyoruz, faturaları ödeyebiliyoruz, başka da yaptığımız bişey yok” gibi şeyler söylerken aslında bülent’i biraz fiyatlar konusunda sıkıştırmaya çalışıyor, “meyve fiyatlarını görmüşsündür, bir şeyler söylesene” gibilerinden ve aralarındaki klasik şakalaşmaları yapıyorlar.

durum bundan ibaretken, sık sık izlediğim bu ikili hakkında böyle bir video görmek beni şaşırttı açıkçası. videoyu hazırlayan arkadaş ya ilk kez izlediği programın o kısmına denk geldi, garipsedi ve kur yaptıklarını düşündü veya durumu bildiği halde üzerine müzik koyarsa bu şekilde bir durum olabileceğini hayal etti ve yaptı. bilemiyorum altan.  olayın iç yüzünü bildiğim fakat insanların yanlış zanda bulunduğu durumlara katlanamıyorum sanırım. belki onlar benim kadar takılmazlar.

Ercüment Ovalı, COVID-19'un Aşısını mı Buldu?