Ekşi Şeyler’de Yayınlanan Her İçerik İçin Bir Fidan Dikiyoruz

Ekşi Şeyler’de Yayınlanan Her İçerik İçin Bir Fidan Dikiyoruz

Merhaba,

Hepimizin bildiği üzere yakın zaman önce Sözlük entry’lerini derleyerek oluşturduğumuz Ekşi Şeyler projesini hayata geçirdik. Binlerce yazar sayesinde, yüzlerce içeriği yayına alarak Ekşi Şeyler’i kısa zamanda hızla büyüttük. Bu zamana kadar 600’ü aşkın içeriğe ulaşan Ekşi Şeyler ile belki de şimdiye kadar gözden kaçırdığımız değerli entry’leri öne çıkararak daha geniş kitlelere ulaştırma imkanı yakaladık, hatta yeni badi’ler keşfettik.

Daha önce Ekşi Sözlük'ün girişimi ve yazarların kıymetli desteğiyle ve Tema aracılığıyla Ekşi Sözlük Ormanı’na hayat vermiştik. Ekşi Sözlük Ormanı’ndaki fidanlar boyumuzu geçmişken, şimdi de Ekşi Şeyler vesilesiyle yepyeni bir orman oluşturmak için çalışmalara başlıyoruz.

Ekşi Şeyler'de yayına alınacak her bir içerik için bir fidan dikeceğiz. Bugüne kadar yayına alınmış içerikler de buna dahil. 

Daha önce olduğu gibi yine konunun uzmanı Tema Vakfı ile çalışmayı düşünüyoruz. Dikimler toplu ve dönemsel yapılıyor. Seçilecek bölgeler, dikim zamanları gibi konulardaki bilgilendirmeleri paylaşacağız.

Uzun lafın kısası, ''söz uçar yazı kalır'' cümlesi çok daha somut bir anlam kazanacak ve entry’leriniz doğada can bulacak. Bu süreçte entry’lerini kullandığımız ve gelecekte de entry’lerini kullanacağımız tüm yazarlara teşekkür ederiz.

Siz bize bir fidan uzattınız, bize düşen de o fidanı toprakla buluşturmak oldu.

Sevgiler.