Elvis Presley'in Özel Hayatına Dair Hayal Kırıklığı Yaratan Bilgiler

"Rock and Roll'un kralı" unvanıyla gönüllerde taht kuran sanatçı Elvis Presley'in özel hayatına dair, hayal kırıklığı içinde okuyacağınız bilgiler.
Elvis Presley'in Özel Hayatına Dair Hayal Kırıklığı Yaratan Bilgiler

elvis presley, "rock and roll'un kralı" unvanını kazanmanın yanı sıra, birçok kadının kalbini de çaldı. ancak özel hayatına daha yakından bakıldığında, gençleri seks için sömürmenin ve kadınlara bok gibi davranmanın da kralı olduğu ortaya çıkıyor.

elvis 8 ocak 1935'te mississippi'de doğdu, kilisede şarkı söylemeyi sevdiği söylenirdi, profesyonel müzik kariyeri 1954 yılına kadar başlamadı; ondan önce kamyon şoförlüğü yapıyordu.

bir numaralı hiti "heartbreak hotel" 1956'da piyasaya çıktı ve kısa sürede önünde sonsuz bir potansiyel varmış gibi görünen bir yıldız haline geldi. elvis her yerdeydi ve her zaman onu karşılamak için etrafında çığlık atan bir hayran kitlesi vardı. ancak turnedeyken elvis'in odak noktası "müzik" değildi. bunun yerine, "reşit olmayan" kızların hayranlığını sömürmeyi daha çok önemsiyor gibiydi.


joel williamson, elvis presley: a southern life adlı kitabında elvis'in gençlerle geçirdiği zaman da dahil olmak üzere yaşamını kaleme almış. williamson, elvis'in turnedeyken yastık savaşı yapan, gıdıklayan, güreşen ve o sırada 22 yaşında olan elvis'i öpen 14 yaşındaki üç kızdan oluşan bir grup ile birlikte olduğunu yazmış.

williamson ayrıca elvis'in 1954'te louisiana'da haftalık gösterisinde sahne alırken bir hayranıyla yattığı bir olayı da ayrıntılarıyla anlatmış. ilişki sırasında prezervatif yırtılmış ve ne yapacağını bilemeyen elvis, turnedeki arkadaşlarına nasıl bir yol izlemesi gerektiğini sormuş, ancak bir tavsiyeleri olmamış.

kendi seçtiği kıyafetleri giydirmeyi sevdiği 15 yaşındaki kız arkadaşı dixie locke'dan sonra elvis, sonunda kendisine bağlanacak 14 yaşında bir kız buldu. elvis'in ilk ve tek eşi priscilla, onunla 1959 yılında, almanya'da askerlik yaparken tanıştı. ikili, elvis abd'ye dönmeden önce altı ay boyunca çıktı. elvis and me adlı anı kitabında priscilla, elvis'in birlikte geçirdikleri ilk gece ve evlenene kadar kendisiyle penetratif seks dışında her şeyi yaptığını yazıyor. williamson kitabında, "sanki priscilla'nın bekareti elvis'in garip bir şekilde ve şiddetle korumaya ihtiyaç duyduğu bir şeydi" diye belirtiyor.


ancak elvis ve priscilla'nın düğün gecelerine kadar penetratif seks yapmadıkları iddiaları, özellikle priscilla presley biyografisi child bride'ın yazarı suzanne finstad tarafından tartışılmaktadır: suzanne finstad. evlendikten sonra (ikili sonunda 1967'de nikah masasına oturdu) elvis yatak odalarına başka kadınlar getirir; karısını onlarla birlikte izler ve filme alır, bazen de onlara katılırdı - priscilla'nın bundan hoşlanıp hoşlanmadığı belgelenmemiştir. williamson'a göre, priscilla ile birlikte yaşadığı palm springs'teki evine iki yönlü bir ayna da yerleştirmiş, böylece orada şov kızlarıyla verdiği lüks partilerde seks yapan çiftleri gizlice gözetleyebilmiştir.

gazeteci alanna nash'in baby let's play house adlı kitabına göre, priscilla 1968'de çiftin tek çocuğu lisa marie'yi dünyaya getirdiğinde elvis onunla seks yapmayı neredeyse tamamen bıraktı: kitaba göre. priscilla anılarında elvis'in "evlenmeden önce bana çocuğu olan bir kadınla asla sevişemediğinden bahsetti" diye yazmıştır.

priscilla sonunda elvis'i aldattı ve kitabına göre ilişkisini ona anlattı. elvis'in onu tuttuğunu ve "gerçek bir erkek kadınıyla işte böyle sevişir" diyerek onunla "zorla seviştiğini" yazıyor. ikili 1972'de ayrıldı ve bir yıl sonra boşandı. bundan iki yıl sonra elvis, reeca smith adında 14 yaşında başka bir kızın peşine düştü. nash'e göre smith, altı aylık ilişkileri sırasında elvis'in kendisinden "faydalanmadığını" iddia ediyor.


sağlığı kötüye giden elvis bir kez daha aşık olmaktan kendini alamadı, ginger alden adında 21 yaşındaki eski bir güzellik kraliçesiydi. ikili nişanlandı ve elvis'in davranışlarının daha da kötüleştiği graceland'de birlikte yaşadılar.

elvis & ginger adlı anı kitabında alden, elvis'in tacizlerinden ve bunlardan bazılarının evde bulundurduğu silahlarla ilgili olduğundan bahsediyor. alden'in anlattığı bir hikayeye göre, elvis yoğurt krizine girmiş ve kendisine daha fazla yoğurt getirmesini istemiş. alden ona "daha fazla yoğurda ihtiyacın olduğunu sanmıyorum" dediğini söylüyor. ikisi de uykuya dalmış ve alden, yatak odalarında 57 magnum tabancasını ateşleme sesiyle uyanmış. kurşun yatak başlıklarının hemen üstüne isabet etmiş; elvis bunu "dikkat çekici" olarak nitelendirmiş.

albert goldman'ın 1981 tarihli biyografisine göre, elvis'in kariyeri ve nihayetinde hayatı, onu çocuk bezi giymek zorunda kalacak kadar idrarını tutamaz hale getiren uyuşturucu bağımlılığıyla sona erdi. 1977 yılında, 42 yaşındayken tuvalette ölü bulundu. çocuklara yönelik cinsel tacizine, fiziksel istismarına ve tehlikeli kararlarına rağmen, hayranları hala onun uyuşturucu tarafından yoldan çıkarılmış, tanrı'dan korkan güneyli bir beyefendi olduğunda ısrar ediyor.

kaynak: 1,2
elvis olayları listesi