"En Çok Kim Yiyecek" Yarışlarının Yapıldığı, 2010'lara Kadar Süren Sınırsız Pizza Furyası

Türkiye'de 1990'lı yılların ortalarından 2010'lu yıllara kadar devam eden bir sınırsız pizza furyası vardı. İşte o günlerden akılda kalanlar.
"En Çok Kim Yiyecek" Yarışlarının Yapıldığı, 2010'lara Kadar Süren Sınırsız Pizza Furyası

90'ların ortalarında pizza hut tarafından başlatıldı bu sınırsız pizza furyası. hatta ilk sınırsız pizza deneyimim 1996 yılının temmuz ayında şimdiki florya flyinn'in yanındaki çarşıda, giriş katındaki pizza hut'da yemiştim.  çok iyi hatırlarım, çok kalabalık olmadığı için biz kalkıp pizza almak yerine garson pizzaları dilim dilim tabağımıza koyardı. bitirdikçe tamamladı.

2002 yılında ise ataköy atrium'un halen yaşayan efsane pizzacısı olan pizza days'de bu kampanyayı birkaç yıl gerçekleştirmişti.


ben sınırsız pizza olayını en son 2010 yılında istiklal'in girişindeki pizza hut'ta yemiştim. ondan sonra sanırım bu kampanyalar kalktı.

mekana gittiğimizde kar zarar hesabı yapardık. yediğimiz dilimleri sayarak verdiğimiz fiyat normal pizzanın fiyatını geçtiğini anladığımızda içimiz rahat eder ve ondan sonrası keyife girerdi.

genellikle, sınırsız pizza masası ortada olurdu. yanında sınırsız salata ve makana da yer alırdı ama kimse bunlara yüz vermezdi. pizza tavaları gelir gelmez, nereden, nasıl ve ne şekilde başarıyorlardı, halen benim için muammadır, 20-30 kişi masanın başına toplaşır, saniyeler içinde yeni gelen pizzaları bitirirlerdi. sanki ertesi gün kıtlık başlayacakmış gibi tabaklarını tepeleme dolduranlar, beş dakika sonra gelen pizzalara saldırırlardı... tam bir tüketim çılgınlığı... en çok beyaz peynirli pizza kalırdı geriye, bir onu beğenmezlerdi.


sınırsız pizzanın sınırlarının zorlanması edinimine katılmak, yorucu ve stresli bir aktiviteydi. bu ork gözlerim son kalan karışık pizza dilimini almak için birbirine çatal sallayan teyzeleri gördü. oysaki, beş dakika sonra yeniden gelecek. bir iki denedikten sonra, anladım ki bu iş bana göre değil. ben bir sınırsız pizza savaşçısı olacak yeteneğe sahip değilim. ruhumda yok.