Endonezya'da Birbirini Tanımayan İnsanların Cinsel İlişkiye Girdiği Skandal Seks Dağı

Hayat kadınlarından politikacılara kadar binlerce kişiden oluşan topluluk, Endonezya'da bulunan Kemukus Dağı'nda kendilerine iyi şans getireceğine inandıkları için tanımadıkları insanlarla cinsel ilişkiye girdiler uzun bir süre.
Endonezya'da Birbirini Tanımayan İnsanların Cinsel İlişkiye Girdiği Skandal Seks Dağı

2014 yılında yayınlanan bu video, orta java'da yer alan kemukus dağında, endonezya vatandaşlarının bile çoğunun bilmediği birtakım işlerin döndüğünü gösteriyordu:


islam ve hinduizm inançlarına mensup kişiler kemukus dağına gelip hem dua ediyorlar, hem dağda bulunan suyla yıkanıp hacı oluyorlar, hem de tanımadıkları kişilerle seks yaparak bir nevi zevkli birer hacı oluyorlardı.

videonun dolaşıma girmesinin ardından, dailymail haber sitesinin 18 kasım 2014'te yayınladığı bu haber de konunun dünyaya yayılmasını sağlayınca, merkezi endonezya hükümeti, orta java valiliğinin kulağını çekti ve "ne oluyor lan orada?" diyerek devlet babalığını gösterdi. videoya bakılırsa, görünen köy kılavuz istemezdi. ortada bir dağ, bu dağda bulunan ve halkın ziyaretlerine konu olan prens samodro ile onun üvey annesi dewi ontrowulan'ın mezarları, ibadetler, dualar, ritüeller ve seks vardı. gerçekte orada dönen dolap neydi?


konuya dahil olan ve kemukus dağının içinde olduğu solo şehrinde bulunan "solo comunity'nin başkanı bir bilim kişisi, prens samodro'nun hayatını ve folklorik durumunu en fazla araştıran kişilerden dani saptoni. saptoni'ye göre olay şöyle gelişiyor:

samodro, majapahit krallığı'nın çöküşü sırasında ya da başka deyişle 1400-1500 yılları arasında yaşıyor. bu dönemde hinduizm ve budizm'in hakim olduğu orta java bölgesinde islamiyet yayılmaya başlıyor. samodro, dönemin majapahit kralı prabu brawijaya'nın oğullarından birisi. hinduizm'e mensup kral babası ile anlaşmazlık yaşıyor ve kemukus dağına doğru yola çıkarak majapahit'ten ayrılıyor. kemukus'a geldiğinde ise artık islam dininin yayılması için çalışmaya ve yardım etmeye başlıyor. geçen zamanda da bölgeden birçok öğrencisi olmuş ve çevre halkı da onu sevmiş ve saymış.

prens samodro'nun babasının sarayından ayrılmasından sonra, küçüklüğünden beri ona bakan üvey annesi dewi ontrowulan da majapahit'ten ayrılmış. çünkü üvey de olsa bir anne olarak, evlat edindiği oğlu için endişelenmiş. sonunda, dewi ontrowulan kemukus dağı'na ulaşmış. fakat üvey oğlunun çoktan ecele kurban olduğunu görmüş. kendisi de ölene kadar orada yaşamış, ölünce de üvey oğlu ile aynı mezara gömülmüş, ruhuna el fatiha.

işte ne olduysa bundan sonra olmuş. sapkın yalancı piçin birisi, ki o kişi de anonim artık, o kadar da bilemiyoruz kim? prens samodro ile üvey anası dewi ontrowulan'ın bu hikayesini epey bir değiştirip modifiye ederek, sonraları seks ritüeli haline gelecek olan pesugihan ritüeli ile ilişkilendirmiş. dewi ontrowulan'ın prens samodro ile yasak bir aşka karıştığını söyleyen bu sapkın hikaye yıllar içinde dileğinin gerçekleşmesi için diğer insanlarla seks yapma ritüelinin arka planı haline gelmiş.


kimilerinin ücretsiz seks olarak da duyurduğu işin cinsel kısmı, gün boyu süren dua ve ibadetlerin arkasından geliyor ve genelde akşam gerçekleşiyor. burada da zurnanın zırt dediği yer var. kemukus dağının tepesindeki bu rekreasyon alanında camiler var, hindu tapınağı da hakeza. bunun yanında hayat kadını çalıştıran karaokeler de. karaokeler birer eğlence mekanı, ritüelle pek alakaları yok normalde. onlar, ritüellerine eş bulamayanlara para karşılığında ritüel yapma imkanı sunuyor gözüken gecekondudan bozma gece kulüpleri aslında. fuhuş yaptırma suçundan sıvışabildikleri nokta, yıllarca konunun dönüp dolaşıp inanç ve ritüel olarak kabul edilmeye alışılması, ritüelin de seks içermesi. pratikte fuhuş, teoride ise ülkede suç kabul edilen fuhşa olanak tanıyan arka kapı bulmuş bir ritüel.

"hazrete gidiyoruz, belimize alabalık bağlayacak, kütükle vuracak ve bel fıtığını çözecek" diyaloğu bizde meşhurdur ve kişi tam bir umut, inanç ve teslimiyetle şifacıya gider bilirsiniz. bu olayda da halktan birçok kişi pesugihan ritüeline "dualar, ibadetler, kutsal suyla temizlenmekten sonra yapılan seks" ekseninde yüzde yüz inanarak katılıyorlar. allah'ın izniyle birisiyle yapılacak kayıntıyı müteakiben gelsin zenginlik. öte tarafta kareokelerin her gün gelen daimi müdavimleri, bintang biralarını yudumlayıp, bizdeki arabeskin karşılığı olan dangdut müziği eşliğinde şarkısını söyleyip, parayı basıp, din görevlileri değil ama pezevenkler tarafından korunan hayat kadınlarıyla kayıntıyı yapıp, sabaha karşı evin yolunu zor buluyorlar. her kesim için tam bir kazan-kazan ilişkisi. fakat her zaman kazanılmıyor da. nerede o bolluk? her sene 9-10 kişi ritüellerden sonra hiv pozitif oluyormuş ya hacı! ritüeli fazla kaçırmışlar demek ki. nasip.


yazının başında belirtmiştim. merkezi hükümet, uluslararası arenada yankılanan haberden sonra bölge valiliğinin kulağını çekmiş ve höt demişti. bölge valiliği de normalde tam bir doğal güzellik olan kemukus dağındaki bu kripto seks rekreasyon alanını tamamen yıktı, mekanı sadece ibadet ve mesire yerlerinden müteşekkil olan bir ören yeri haline getirerek ailelerin hizmetine açtı.

demem o ki, olur da ekşi sözlük'teki endonezya'daki seks dağı başlığını okuyup heveslenerek, 5 doz aşı olup, pcr testi yaptırıp, uçak bileti, otel ücreti, yerel transport vs. gibi masraflara, pandemi kaynaklı varışta ücreti kendi cebisinden ödenen karantinaya falan katlanıp kemukus dağına doğru yola çıkan olur, aman diyeyim. artık zina ritüelinin yerinde yeller esiyor. sayın vali bey mekanı yıkıp tekrar inşa ettikten sonra, mahşeri bir mümin kalabalığı eşliğinde dağı yeniden açtı ve artık seks vs. yerine umreye gider gibi mekana giden kafileler var.

kaynaklardailymaildetik.comokezone