Erkekler Her Seks Düşündüklerinde Gözlerinin Önünde Bir Kadın Figürü mü Beliriyor?

Bu soru Sözlük yazarı ''limon kimyon zorro''ya Formspring üzerinden sorulmuş.
Erkekler Her Seks Düşündüklerinde Gözlerinin Önünde Bir Kadın Figürü mü Beliriyor?
iStock.com

"erkeklerin sürekli seks düşünmesi nasıl bir şey? sürekli sevişme anını mı hayal ediyorlar?"

ne güzel soru sayın okur.

sırada çok insan var ama sizinkini öne alacağım. siz hangi derinlikte sordunuz bilmiyorum ancak soruyu dikkatle ele aldığımızda "erkekler neden sürekli seks düşünüyor." "erkekler seks hakkında ne düşünüyor" gibi yüzeysel soruların can sıkıcılığının sizin sorunuzda olmadığını görüyoruz.

biliyorsunuz ben iki cinsin de doğuştan sahip olduğu içgüdülerine saldırmamaya hep gayret ediyorum. o nedenle kadının da erkeğin de yaptıkları hareketlerin temeline inerek davranışın kökeni doğrultusunda eleştirme taraftarıyım. kimi zaman kantarın topuzunu da kaçırdığım olmuştur ancak her şeyi benden beklememek lazım.

iStock.com


sağlıklı bir erkeğin uyanık olduğu zamanın her iki dakikasında bir seks düşündüğü hakkında değişik çalışmalar mevcut ancak bunlar bilimin istatistik denen pek de güvenilemeyecek bir kolundan gelen magazinel ıvır zıvırlar. benim şahsi gözlemlerim bir erkeğin gün içinde onlarca kez düşündüğü yönünde. ancak mühim olan bu değil mühim olan bu erkek seksin nesini düşünüyor?

takdir edersiniz ki tüm gün bilfiil seks düşünerek sağlıklı bir hayat yaşaması mümkün değil. erkeğin seks düşünmesi bir çocuğun hızla dönen bir atlıkarıncada kenardan kendisini izleyen arkadaşlarına el sallaması gibi bir şey. (bu verdiğim örnek de tüm sosyologlara armağanım olsun.) bir anda beliren heyecan arzu ve istek ve arkasından gelen derin bir yalnızlık hissi.

iStock.com


içinde objeleştirip ortaya koyabileceğimiz belirgin bir fikir bile yok. erkeğin omuzunda oturup ara ara kulağına "sikiş, üre, genlerini yay" diyen bir hayalet var sanki. erkeğin erkekliğini ona unutturmamaya yemin etmiş pezevenk. o sesi duymamak zaten mümkün değil ancak duymamazlıktan gelmeyi öğrenmek bile herhangi bir erkeğin ömrünün ilk otuz yılını alıyor.

ancak ilk başta da dediğim gibi bu erkeğin doğuştan sahip olduğu ve her canlının kalıtım materyalini sonsuza taşıma çabasının bir sonucudur ve buradan erkeğe saldırmak doğru değildir. erkek seksi öğrenerek arzulamaz. bu dürtü ona toplum denen ortak aklın bir ürünü olarak sonradan yerleştirilmemiştir. başka bir yerde daha önce yazdığım üzere baştan sorulsaydı pek çok erkek böylesi tatmin etmesi zor bir arzuyu bir ömür taşımak istemezdi. bununla baş etmeye çalışmak yorucu sıkıntılı ve tehlikeli.

iStock.com


tehlikeli çünkü bir insanın temel ihtiyaçlarından sadece seks tam anlamıyla tatmin edilmek için bir başka insana gereksinim duyuyor. bu da insan gibi sosyal ilişkileri sağlam bir canlının temel bir ihtiyacını karşılamak için sürekli riskler almasına neden oluyor. bir başka insan demek baş edilmesi gereken en az iki kat zorluk demek. en temelinde rastlantısal olarak bizi bulan belaların iki katına çıkması demek.

ve tekrar sorunuza dönersek
hayır bir erkek her seks düşündüğünde gözünün önünde bir kadın figürü canlanmıyor
her seks düşündüğünde ereksiyon olmuyor
her seks düşündüğünde nabzı hızlanmıyor

iStock.com


evren kulağımıza varlığımızın amacını sürekli fısıldıyor sadece.
buradan evrenin erkeklerin hafızasına ve konsantrasyonuna pek güvenmediği sonucuna varabiliriz.

soru için tekrar teşekkür ederim.
iyi günler.