Erkekleri Çileden Çıkartıp 'İşte Gerçek Yüzün Bu' Demek

Kadınların en tehlikeli silahlarından biridir bu cümle. Erkekler kendini tam haklı çıkacak zannedip sevinmeye başlayacakken bir anda ağızdan çıkıverir ve ne diyeceğinizi bilemezsiniz.
Erkekleri Çileden Çıkartıp 'İşte Gerçek Yüzün Bu' Demek

bu olay kadınlara default olarak geliyor sanırım. nasıl bir erkek olursanız olun bir kadın, karşısındaki erkeği çıldırtmayı çok iyi biliyor. siz çileden çıkıp böyle aşkın ızdırabını demeye başladığınız anda da yapıştırıyor cevabı işte gerçek yüzün. tamamen ince düşünen ve detaycı oluşunuzdan mütevellit bir şey söylersiniz ama onlar bunu evirir çevirir öyle çok başka yerlere getirirki allahta benim belamı versin dersiniz .

(bkz: ben bir turizm katiliyim allah benim belamı versin)

kısacası ne söylerseniz söyleyin yada ne yaparsanız yapın karşınızda resmen çileden çıkarmaya programlanmış biri olduğunu unutmayın.

kadın : canım çok beklettim mi?
erkek : önemli değil aşkım, ben de gazetemi okudum.
kadın : merak etmedin mi?
erkek : neyi?
kadın : tam bir saat geç kaldım ve sen beni merak etmedin öyle mi?
erkek : aslında merak ettim, hem de çok.
kadın : o yüzden mi oturup gazeteni okudun? ölüm ilanımı falan mı görmeyi umuyordun?
erkek : ne yapsaydım, seni beklerken tırnaklarımı mı yiyecektim?
kadın : tabii. bir telefon etmek aklına gelmedi değil mi? öldüm mü, kaldım mi, tinerciler mi saldırdı?
erkek : tinerciler falan saldırmamış işte.
kadın : pek bir kinayeli söyledin. keşke saldırsalarmış der gibi.
erkek : şimdi benim anlamadığım, geç kalan sensin ama suçlu nasıl ben olabildim?
kadın : şöyle ki; sen beni merak etmedin, arayıp sormadın. aynen böyle oldu.
erkek : benim bildiğim geç kalacak olan arar, haber verir.
kadın : ıyi ki de aramamışım. beyefendinin gazete keyfini bölecekmişim baksana.
erkek : gazete okumasaydım ne saçmalayacaktın merak ettim şimdi.
kadın : o zaman kesin arardım.
erkek : yuh! iyice saçma sapan konuşmaya başladın sen.
kadın : işinne gelmedi galiba.
erkek : bak garson geliyor, ne içersin?
kadın : canım bir şey istemiyor.
erkek : çay?
kadın : istemiyorum.
erkek : ıhlamur?
kadın : istemiyorum dedim ya.
erkek : kök?
kadın : ne kökü?
erkek : zıkkımın kökü.

sözlükte gördüğüm en gerçekçi tespitlerden ilk beşe rahatça girebilir...

var böyle bir şey. kasten de yapmıyorlar ama haklı çıkmak adına, belki istemsizce, bunu yapıyor kadınlar. bu aşamayı sakin geçirip, bir gün sonra aynı meseleyi masaya yatırınca da "oo nasıl kinlendiysen, unutamıyorsun bir türlü." oluyorsunuz.

maalesef kadınların default ayarlarında vardır bu.

siz şimdi süregelen bir olayı olduğu gibi anlatırsınız mesela, nerede hatalı olduğunu söylersiniz siz konuşurken o susar. lan acaba söylediklerimi anlıyormu dersiniz ve rahatlarsınız anlaşıldığınızı düşünerek. sonra bambaşka bir olay olur ve kadın o olayla beraber tüm içindekileri çıkarır dışarı.

siz artık kaçmaya çalışırsınız ancak çabalarınız kar etmeyince geçmişte bahsettiği olayda yaptığını anlatmaya çalışırsınız ve o an kırılma noktasıdır.

kendisinin yaptığını bir kaç saniyeliğine siz yapınca sizin gerçek yüzünüzü ortaya çıkarmış olur. geçmişten bahsederek ne kadar kindar olduğunuzu söyler. onlar hep melektir ama.

bu başarısının ardından zafer kazanan komutan edasıyla size yüksek sesle ayar vermeye devam eder, siz de çıldırmaya tabi.


tespit gibi tespit.

önce konuşulmaya başlanır sonra konu hararetli bir şekilde ilerler ve kadın tarafı sırf bu cümleyi kurmak için kaşır da kaşır. tam artık sizi çileden çıkarmışken hiç bir şey olmamış gibi " evet hadi göster gerçek yüzünü, zaten şu ana kadar göstermediğine şaşırmıştım, acaba bu sefer gerçekten değiştimi diye düşündüm 1 saniyelikte olsa ama nerdeeee " diye lafa başlar.

erkek kadın farketmez , sinirlendirilip ,kontrolden çıkan insanlara yapılan bir acımasızlıktır.
kendimden biliyorum, çok can yakıcıdır.

acımasızca olsa da kısmen gerçektir. insan sinirlendiğinde vücut adrenalin salgılar. adrenalin demek cesaretinizin artması demek. normal ruh halinde "siktir et" denilen ya da içe atılan, bilinç altında biriktilen cümleleri kontrolsüzce söyleyebilmek demek. kadın olsun, erkek olsun bu durum aynıdır.

ha, kadın erkeği delirtme üzerine kurulu olduğu için "sikerim bu aşkın ızdırabını" gibi cümleler gerçek yüz demek olmaz. "sen aslında şöylesin" denilmeye başlandığı an sizi sinirlendiren kişiye kozu vermiş, oyunu kaybetmiş olursunuz.

(bkz: haklıyken haksız duruma düşmek)

temel sebebi ilişkinin başından sonuna kadar kendimiz gibi davranmıyoruz işin açığı. nasıl birisini görmek istiyorsa o şekile giriyoruz çoğu zaman.

hassiktir demeyin, öyleyiz olm çoğumuz işte.

kendimiz olmadığımız için, an geliyor asıl kendi içimizdeki doğrumuza dokunan bi mevzu oldu mu açıyoruz ağzımızı, sonra da bu yüzü gösterince önceki yüzlerimizi hiç unutmayan hatun hafızası hemen hatırlıyor öncesindeki sözümüzü, davranışımızı, hareketlerimizi ya da düşüncelerimizi.

hatun 1 saat gecikmişse sende sahiplenme ve buna bağlı olarak merak etme olgusu zaten hiç olmadığı için aramamışsın işte. oysa kesinlikle ilk zamanlar 5 dk geç kalsa veya arasa; noldu hayatım bi terslik mi oldu demişsindir. oysa önceleri de merak etmesen, sormasan sende bu duygunun gerçekte olmadığını anlar ya siktir eder, ya da böyle kabul ederdi.

işte bu siktir edilme mevzusunu ekarte edebilmek için olmadığımız gibi davranıp, aslında kendi benliğimizde yer almayan şeyleri var gibi gösteriyoruz.

hassiktir deme, hepimiz demiyorum ama büyük çoğunluğumuz böyle maalesef.

inanmıyorsan aç bak itiraf başlığını, ne kadar mutsuzuz cümleten.