Evde Waffle Yapmak İsteyenler İçin Denenip Bulunmuş İdeal Bir Malzeme Listesi

Evde waffle nasıl yapılır? Birkaç defa deneyip en iyi sonuca ulaşan bir Sözlük yazarı anlatıyor.
Evde Waffle Yapmak İsteyenler İçin Denenip Bulunmuş İdeal Bir Malzeme Listesi

kızımın bayılarak yediği tatlı. önceleri evde yaptığım waffle'dan başka bir yerde waffle yemeyi reddeden kızım, mecburi hizmet için bulunduğum güzide doğu şehrimizde ufak bir cafede yediği waffle'dan sonra, benim waffle'ımı yemek istememeye başladı.

ben de deneysel çalışmalara başladım tabii haliyle. waffle hamurunu her zaman 1 yumurtayla yapardım, artık 2 yumurtayla yapıyorum. ve çikolata kreması için nutella kullanıyorken, artık evde kendim çikolata kreması yapıyorum.

bu pazar kahvaltısı için, sonunda yine kızımın favori waffle'ını yapmayı başarmış bulundum. mutlu ve gururlu fedakar cefakar ana olarak bu yazı ile bu ânı ölümsüzleştirmek isterim.

hamur

2 yumurta

3 yk toz şeker

1 sb süt

2 sb'dan 1 parmak eksik un

1/2 pkt kabartma tozu

1 pkt vanilya

2 yk kadar zeytinyağı


çikolata sos

2 sb süt

1 sb su

3 yk un

3 yk kakao

1.5 çay bardağı toz şeker

kaynayana kadar karıştırıyoruz, kaynadıktan sonra altını kapatıp, 1 yk tereyağı ve 60 gr kadar sütlü bitter karışık çikolata ekliyoruz.

birebir gramajda krema ve çikolata karışımıyla elde edeceğiniz ganaj da bence mükemmel olur, hatta en iyi sos bu olur, ama küçük çocukların damak tadına muhallebimsi, pudingimsi bir krema daha çok hitap ediyor sanırım.

çikolata sosunu buzdolabına kaldırıp, tamamen soğuyunca kullanmayı unutmuyoruz bir de.

süslemesi zevkinize kalmış, benim için muz, çilek, fındık ve antep fıstığı parçaları gayet ideal.