Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald Fragmanlarından Filmde Olacağı Belli Olan Yaratıklar

Harry Potter markası genişletilerek kurulan Wizarding World evreninde, büyük Hogwarts savaşından önceki olayları konu eden Fantastik Canavarlar serisi Potterhead'lerin açlığını gidermeye devam ediyor. Filmin final fragmanından, ikinci filmde pek çok yeni mahlukla karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

Önce final fragmanını bir izleyelim


ilk defa comic-con fragmanında gördüğümüz ve bu fragmanda da arz-ı endam eden kocaman kuyruklu, kocaman gözlü o kocaman yaratık, çin mitolojisinden gelme zouwu. inanışa göre güçlü ve adil imparatorların hüküm sürdüğü dönemlerde ortaya çıkarlarmış.

yaratıkla ilgili daha detaylı bilgi için (bkz: zouwu)


yine ilk defa comic-con fragmanında görülen ama bu fragmanda göremediğimiz, faltaşı gibi bembeyaz gözlere sahip, şeytani görünüşlü olan o kedi gibi şeyler de gerçekten kedi ama matagot kedileri... fransız mitolojisinden gelme bu hayvanlar genelde görünüşleri gibi şeytani ruhlu oluyorlarmış ama aralarda iyilik yapanlarına da rastlanırmış:


bu arada bu sahnede kedileri yönlendiriyormuş gibi görünen beyaz saçlı kadının adı da melusine'miş. avrupa efsanelerinde adı geçen melusine'ler, kutsal kaynaklı nehirlerin sularının dişi ruhları olarak biliniyorlar. olwen fouere tarafından canlandırılan bu karakter fransız sihir bakanlığı'nda çalışan, etrafında bu hayvanları gezdirmesine bakılırsa önemli bir şeyleri korumakla görevli olan biri:


her iki fragmanda da görülen, newt'in su altında üstüne bindiği yosunlarla kaplı bir at gibi görünen yaratık tahmin edebileceğiniz gibi bir kelpie. kendileri bir ingiliz su iblisi olur. tatlı huyları ve tavırlarıyla üstüne binmesini sağladığı kişileri suların derinliklerine çekerek orada yiyip yutmalarıyla bilinirler:


ve son olarak en son fragmanda, newt'in üfürdüğü sarı dumanların arasından hayalet gibi çıkagelen yarı saydam yaratık da bir japon su iblisi olan kappa. insan kanıyla beslenen bu yaratık balık pullarına sahip bir maymuna benzer ve başının tam ortasında içinde su taşıyan bir boşluk bulunur:


Lisans Sonrası Kapağı Avustralya'ya Atmak İsteyenlere Tavsiyeler

Captain Marvel, İlk Fragmanıyla Marvel Evreni ve Karaktere Dair Neler Anlatıyor?