Fatih Terim'in Panathinaikos ile Anlaşmasının Ardından İster İstemez Akla Gelen Teoriler

Ergin Ataman'ın ardından bir Türk çalıştırıcı daha Pana'nın yolunu tutuyor. Uzun süredir boşta olan, yaşı da genç olmayan Fatih Terim neden böyle bir tercih yaptı peki? Sorgulayalım.
Fatih Terim'in Panathinaikos ile Anlaşmasının Ardından İster İstemez Akla Gelen Teoriler

terim belli ki bu yaşanan süreçlerde hem kendini futbola vermek hem de futbolla gündem olmak istemiş

türkiyede galatasaray dışında çalışmak isteyeceği takım yok. ama galatasaray'ın ve terim'in durumu gereği galatasaray'da şu an çalışamaz.

arabistan'a falan gitse şu anki futbola konsantre olma ve teknik direktörlük becerileri ile gündeme gelme gayesini yaşayamaz.

yunanistan'ın en büyük takımlarından birinde olmak çok cazip terim için. birileri kaçmak icin falan demiş. kafa olarak kaçmak tamam ama adli sebeplerle kaçtığını iddaa etmek çok komik.
bu adam takımıyla resmi maçlara çıkacak, basın açıklamaları yapacak avrupa kupalarında belki ülkemiz dahil seyahat edecek. kaldı ki maddi gücü ve çevresi dünyanın her yerinde kral gibi yaşatır adamı. seneye avrupa'da fener'le ya da gs ile karşılaşırsa da bomba olur.

yunanlar fanatik adamlar, severler bunun atarını, artistliğini. kulubün bütçesi fena değil, lig heyecanlı, çekişmeli ve taktik dehalar yok. eski yıldızlar falan çokça transfer ediliyor hoca eski yıldızları tekrar parlatmayı sever. panathinakos için de terim için de çok doğru karar.

çok şaşırtıcı

kim böyle bir kariyerin üstüne, 70 yaşında, düşük seviyede sayılan bir takıma hocalık yapmaya gider? para desen, başarı desen ihtiyacı yok. unutulmaya gidiyor diyenler de yanılıyor. her hafta maçları ve sonuçlarını millet takip edecek. önceden bir gündeme geliyorsa şimdi beş gelecek. pana liderden 1 puan geride. hiç dönmesini istemem ama hasbelkader şampiyon olursa okan'ın ilk tökezlemesinde humeyni gibi döner.

türkiye ile yunanistan'ın yakınlaşması ile doğrudan bağlantılı olabilir

daha önceden de 1999 yılında pkk elebaşı apo italya'da bir süre kalmış, türk halkı çok sert tepki göstermiş, ipler kopma noktasına gelmiş ve yakalanması sırasında italya ile kriz çıkmıştı, sonrasında italya'nın türkiye büyükelçisi değişmiş, eşi türk olan birisi gelmişti. bundan hemen sonra da, önce hakan şükür ardından fatih terim italya'ya transfer olmuştu. bunlar tesadüf müydü. hiç sanmıyorum.

söz konusu teknik direktör için isim tazeleme ve yeniden sempati toplama fırsatı

2 maç üst üste kazansın, kaliteli türk medyası aşağıdaki manşetleri atacak, not alın:

- imparator atina'yı fethetti

- atina'da imparatorun ayak sesleri

- atina'da bir türk

- türk yunan dostluğunun elçisi fatih hoca

- fatih'in atina'daki aslanları

- yunanlar terim'e tapıyor

- yunanların taptığı tek türk: imparator

- komşuda terim fırtınası

(bkz: daha gider bu)

bizim türk milleti kadar aşağılık kompleksi olan başka millet var mı bilmiyorum

italya ile ilişkiler kötüleşmiş, sonra düzeltsin diye fatih terim'i milan'ın başına getirmişler. thy sponsor olmuş o yüzden barcelona arda turan'ı almış, bu transfer olmasa arda batman petrolspor'da oynayacaktı sanacağız bilmesek o dönemi.

zamanında gerçekten italya-türkiye ilişkilerini geliştirmek için fatih terim düşünülmüş olabilir ancak kimse sırf ilişkiler için belirli bir seviyenin üstünde olduğunu düşünmedikleri bir spor insanını göreve getirmez. beckham'ın real madrid'e tercih edilme sebeplerinden birinin dış görünüşü olduğu gerçeği beckham'ın yetenek olarak real madrid'i hak etmediği anlamına mı geliyor?

dünyada neredeyse her transferin farklı amaçları da içinde barındırdığı gerçeği sadece bizim insanımız belirli noktaya ulaştığı zaman sorgulanıyor.