Formula 1'de Mika Hakkinen - Michael Schumacher Rekabetini İzlemiş Efsanevi Nesil

Formula 1'de 1998 ve 2001 yılları arasında müthiş bir Hakkinen - Schumacher rekabeti yaşanmıştı. Bu rekabete tanık olan insanlar ne şanslı insanlardı. İşte onların bu efsane spor rekabetiyle ilgili görüşleri.
Formula 1'de Mika Hakkinen - Michael Schumacher Rekabetini İzlemiş Efsanevi Nesil
Mika Hakkinen & Michael Schumacher

mika maykılın neredeyse 25 saniye önünde yarısı birinci götürmektedir. yarışın son turunda mika tam kazandı derken, o muhteşem gri arabadan bi anda dumanlar yükselmeye başlar evde bir hasiktır nidaları, noluyor lan, yürü be oğlum son tur lan son tur lan bağrışmaları arasında, ferrari maykıla verir haberi maykıl başar gaza, fark kapanır kapanır. gri'nin motoru yetmez ve durur kırmızı kazanır. gri'nin kuzeyden gelen adamı takım arkadaşı iskoçyalı'nın arabasına oturarak yarışı tamamlar. boğaz düğümlenmişti edilecek küfür kalmamıştır.

schumacher'in silverstone'da ölümden döndüğü gün gözlerimin yaşardığını bilirim. 


serra onay ve okay karacan'lı ntv yayın ekibi unutulur gibi değil. 


coulthard schumi'ye çarpıp da hakkinen'e yarış kazandırdığında pite adam dövmeye giden schumi'nin duygularını ekran başında ben de yaşamıştım... 


önce hakkinen sonra da schumi bıraktı, ben de genç yaşta f1 emeklisi oldum ne yazık ki.

hakkinen'nin schumacher'e kurduğu psikolojik üstünlük, doğan bebekleriyle son bulmuştur. baba olan f1 pilotlarının tur başına bir saniye kadar kötü derece yaptıkları da, o günlerden aklımda kalmış. ve hakkinen artık risk almıyordu. evde bekleyenleri çoğalmıştı.

yine 2000 yılı yine mika vs schumi yine sıralama turları. spikerler yanıltmasın, at yarışı değil, f1.


98 austria gp'sinde hafif depoyla mika'yı geçmeye çalışan schumi düzlükte kökler, virajda mika araya girince schumi 4.lüğe düşer. kısa sürede önündekileri geçip yine mika'nın götüne yapışır.


2001 ispanya gp'sinde mika'nın 1.girdiği son turda aracın yakıtı bitince, schumi 1. olur.


coulthard'ın 1.giderken motorunun iflas eder ve ardından schumi mika'yı geçip 1.olur.


"this is another titanic battle between mclaren and ferrari" - murray walker

98 silverstone gp'sinde sağnak yağmur altında mika'nın kontrolü kaybedip çimlere dalmasıyla, zaten arayı kapatan rainmaster schumi'nin mika'yı geçişi. ardından mika'nın bu gece seks yok bakışı atan hanımı.