Game Of Thrones'un 6. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

Sürprizlerle dolu bir 2. bölümün ardından, geleceğe dair neler olacağına işaret eden bir bölümle geri döndü Game Of Thrones.
Game Of Thrones'un 6. Sezon 3. Bölüm İncelemesi
HBO

--- spoiler ---

hiçliği öğrenen jon snow'la açıldı bölüm. artık jon snow knows nothing sözü daha gerçek daha farklı bir anlamda kullanılabilecek. jon'un dönüşünü erken yapmış olabilirler ama hikayesinin nasıl işleneceğini hemen açıklamaları gereksiz hızlı olurdu ama bu bölüme jon snow koymamak da olmazdı o yüzden ufak bir kaç diyalog, bir kaç şakalaşma ve kendisini öldürenleri öldürmek dışında pek bir şey yapmadı(daha ne yapsın). ipi kesmeden önce ipin ucundakileri nereye yolladığını bilmenin getirdiği tereddüt anı çok güzeldi bence. ayrılmasının asıl sebebi de büyük ihtimalle bu bence, insanların hiçliğe doğru takip ettiği önder olmak istememesi.

HBO

sam ve gilly'e geçiyor sonra sahne bariz filler sahnelerden biriydi ama 3. bölümde anlayışla karşılanabilecek bir durum ki ardından tower of joy flashbacki de gelince kimsenin hatırlayacağı yok zaten.

toj flashbackinde r+l=j teorisinin bu kadar erken açıklanacağına inanmakla büyük sazanlık yaptığımızın farkına varmışızdır umarım. çok da önemli değil gerçi çünkü ser arthur dayne ulan! gerçekten muazzam bir dövüş kareografisiydi. 

dörde bir bir savaş olmasına rağmen klasik "teker teker saldırıyorlar yeaa" batağına düşmemesi bile yeterliydi. burda önemli diğer nokta da bran'in baba diye bağırışı sonucu ned'in arkasını dönmesiydi. eğer bran geçmişe müdahele edebilecekse işler daha da ilginçleşebilir.

HBO

filler daenarys sahnesi(son iki sezon ve kitaptır olduğu gibi) sonrası yine varys'in klasına hayran bırakacak bir sahne ve devamında tekrar bir filler ki dizi boyunca hatırladığım en acayip filler olabilir. tyrion, grey worm ve missandei üçlüsünün muhabbetinden bahsediyorum. normalde bir sahnede boş muhabbet olacağı zaman ya geçmişe dair bi anektod ya da ne bileyim karaktere derinlik katacak bir diyalog olurdu ama bu 2-3 dakika sıfırdı resmen iki konu açısından da. (patrol hakkında konuşmak isteyen kızlar eklesin bu arada)

qyburn ve çocukları görünce insanüstü deneyler yapacak çocuklar üzerinde diye baya korktum ama büyük ihtimalle son kitabın sonunda varys'in yaptırdığını cercei talimatıyla qyburn yaptıracak çocuklara. * *meclis toplantısı da onu belli eder gibiydi. bu hikayeye ek diğer olay da cercei'nin eheh nasılsa the mountain var trial by combat der sıyrılırım rahatlığı götünde patlayacak gibi bir his oluştu içimde. gregor clegane'in de "resmi" olarak ölmediğini düşünürsek abisinden intikam alma vakti gelmiş olabilir. *

HBO

high septon'ın tommen'i dine çağırdığı sıkıcı sekans sonrası arya ve vicdansız karıya geçiş yapıyoruz.

yavrum arya'nın kafasına kafasına o kadar vurdu ki vicdansız kadın, kitapları ve hikayenin arya'ya yaptığı yatırımı bilmesem beyin travması geçireceğine bahis oynardım. arya'nın ana hikayeye nasıl dahil olabileceğiyle ilgili şu anda hiç fikrim yok çünkü daha ne olacağı bile belli değil. faceless man olup suikastten suikaste mi koşacak yoksa eyvallah beyler bu kadar öğrettiniz ben şu kayanın altından kılıcımı alıp gidiyorum mu diyecek? bilemiyorum altan. en fazla 2-3 bölüm içerisinde birini öldüreceğine dair iddiaya girerseniz kazanacağınızı garanti edebilirim ama.

HBO

son olarak rickon stark'ın öldürülen ulukurtunu oturup tek başına yediğini öğreniyoruz. ergen oyuncu oynatmanın en büyük sıkıntısı sanırım bu böyle bir anda hayvan gibi büyüyorlar. rickon hikayesi çok büyük ihtimalle jon'u oyuna yeniden dahil etmek için kullanılacak ama başlı başına umber'lar tarafından hazırlanmış ramsay'in güvenini kazanıp içerden yıkma planı da olabilir. olay bir umber planı değilse ramsay ölmeden önce rickon ve osha'ya yapacaklarından dolayı baya fazla küfür toplayacaktır. ghost ya da ölmemiş olma ihtimali olan shaggydog tarafından ormanda kovalanarak ölmesini bekliyorum. eyyorlamam bu kadar.

HBO

--- spoiler ---